Heategevuskampaania "Uuele ringile!" kogus mitu tuhat raamatut


Avaldaja:Madli Leikop30. August 2016

SmartPOSTi heategevuskampaania “Uuele ringile!” raames saatsid inimesed vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele mitu tuhat raamatut. Ehkki kampaania on ametlikult lõppenud, saavad hilised ärkajad veel nädala jooksul oma raamatud pakiautomaadiga teele panna.

“Kui palju raamatuid täpselt saadeti on veel vara täpselt öelda, sest sorteerimine alles käib. Küll aga annab kogusest vihje see, et meile saadetud raamatute transportimiseks tuli tellida eraldi veoauto,” rääkis kampaania eestvedaja, Itella SmartPOSTi müügi- ja turundusjuht Alice Vergi. Pea teist sama palju toodi raamatuid otse kampaaniapartneri MTÜ Aarete Laegas sorteerimiskeskusesse. “Oma märkimisväärse panuse andis ka Apollo, kes pani erinevas vanuses lastele välja suure hulga täiesti uusi raamatuid,” lisas Vergi.

R1.jpg

Kasuperesid toetava MTÜ Igale Lapsele Pere eestvedaja Jane Snaithi sõnul jõuavad kõik raamatud õige pea kasuperedeni üle Eesti. “Üks osa anti üle juba kampaania lõpuüritusel, kuid palju lugemisrõõmu jõuab lasteni veel septembrikuu jooksul,” lubas Snaith. Kampaaniapartnerid tänavad kõiki, kes oma panuse andsid. “Kõige siiram tänu avaldub läbi õnnelike laste, kes mõnda uut raamatut käes hoiavad ja lugemisrõõmu tagasi peegeldavad,” lisas ta.

R2.jpg

Pakkide saatekulust saadud summa antakse üle MTÜ-le Igale Lapsele Pere, et katta nende poolt peatselt väljaantava tõlkeraamatu “Poiss, keda kasvatati nagu koera” kulusid.

R4.jpg

Galerii: 29. septembril toimunud Itella SmartPOSTi heategevuskampaania “Uuele ringile!” lõpuüritusel luges kampaania patroon Leelo Tungal lastele oma raamatuid ning rääkis, kuidas lasteraamatud ning nende kangelased sünnivad. Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu poolt olid kohal lugemiskoer Cosmicule koos oma juhi Kairi-Kristlin Bramanisega, kellele said lapsed jutukesi ette lugeda. Lastega mängisid ja tegid koerusi teraapiakoeratiim Maarja Antov ja Lulu. Skizze Stuudio juhataja viis läbi joonistamise töötoa ning kõik lapsed said kaasa Apollo poolt kampaania raames välja pandud raamatud.

Allikas: SmartPosti pressiteade. Fotod pärinevad ülalpool mainitud galeriist. 

Samal teemal: