Robotexi kosmoserobootika konverentsil räägitakse kosmose-ettevõtlusest


Avaldaja:Laura Vetik09. November 2016

2. detsembril kell 18:00 algab tehnikaülikoolis Robotexi rahvusvaheline kosmoserobootika konverents. Konverents on tasuta ning sellele saab registreeruda http://www.robotex.ee/konverents.

Eestis toimuv Euroopa suurim robotivõistlus Robotex laiendab sellel aastal oma haaret kõikidele huvilistele avatud kosmoserobootika konverentsiga.

Lisaks NASA-le, Euroopa Kosmoseagentuurile ja RoboRAVE Internationalile on rahvusvaheliste tuntud esinejate hulgas ka kosmoses kaevandamise roboteid arendava firma kaasasutaja Erika Ilves.

"Kosmoses saab toimuma tulevikus palju ettevõtlust ning just seetõttu on õige aeg kõigil, nii ettevõtjatel kui ka õpilastel ja tudengitel teada saada, millised on kosmosesse suunatud uusimad tehnoloogiad nii täna kui ka kümne aasta pärast. Seoses Eesti liitumisega Euroopa Kosmoseagentuuriga, on kosmoses toimuv muutunud siinkandis väga aktuaalseks, näiteks on tehnikaülikooli sel sügisel väisanud nii USA astronaut Douglas H. Wheelock kui ka Euroopa Kosmoseagentuuri peadirektor Johann-Dietrich Wörner," on Robotex 2016 korraldaja Mart Laul konverentsi aktuaalsuses kindel.  

Kosmosekonverents on osa Robotex 2016 programmist. Kokku mahub ingliskeelset konverentsi kuulama kuni 500 huvilist.

Konverentsi toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Robotexi korraldab Tallinna Tehnikaülikool.

Robotexi kaaskorraldajad on Tartu Ülikool ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

Robotexi kuldsponsorid on CDP Technologies Estonia, Eesti Energia, Oomipood, VEX Robotics.

Robotexi suursponsorid on Stoneridge, Interflux Eesti, Duroc Machine Tool, Ldiamon, Ensto Ensek, iRobot, Norma, Abplanalp Estee, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, Starship Technologies ja TRINAMIC Motion Control.

Robotexi sponsorid on Tehnopol, Toftan, Proekspert, Harju Elekter, http://zone.ee, Hoiame Kokku Grupp, Baltic Steel Center, 3K Group, Techgroup, Flir, PKC Group, Metaprint, ELFA Distrelec, Artec Design, Perel Eesti, ETS Nord, eKool, Helmes, Rekato, Baltflex, FinEst steel, Defendec, Eesti Electster, Igus, Arrow, Viking Motors, Shaperize, Klotsipood, Saku Õlletehas, Daetwyler Industries, Skeleton Technologies, YE International, Robomiku, Tehnikamaailm, Tehnoturg, Cybernetica, Erply, Eventtents, Netrood.

Robotexi toetajad on Merinvest, M.A Group, TTÜ mehaanikateaduskonna üliõpilasnõukogu, MTÜ Robootika, TTÜ Robotiklubi, Eesti Masinatööstuse Liit, Eesti Elektroonikatööstuse Liit, ITT Group, Rantelon, E-Service, I & T Metall, Energiasääst.ee, Balsnack, Nortal, Vendomar, City Motors, Innokas, Imeline Teadus, Minu Maailm, Inseneeria, OGOGO, Ordi, Taxify, Tomson Trade, Red Bull, Elme Messer Gaas, CV Online Eesti, Eesti Maaülikool, Tallinna Lauluväljak.

Allikas: TTÜ

Samal teemal:

Harno logo