Särevi Teatrituba ootab lapsi jõuluetendusi vaatama


Avaldaja:Madli Leikop22. November 2016

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ja filiaal Särevi Teatrituba ootab kooli- ja lasteaiagruppe muuseumisse, sest meil on "Sula" ja "Jõulud kolmel viisil".

Jõule kutsume veetma nii peamajja (Müürivahe 12) kui Särevi Teatrituppa (Tina 23-13): Müürivahe tänaval sätime kõik jõuluprogrammiks vajaliku valmis ja Särevi Teatritoas ootab lapsi jõululavastus „Sula“. Broneerimiseks või lisaküsimuste korral pöörduge meie poole telefonitsi 644 2132 või e-posti teel info@tmm.ee. 

16.–22.12 jõuluprogramm „Jõulud kolmel viisil“ Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis (Müürivahe 12).
- saame teada, milline tähtsus on jõuluajal vanasti olnud 
- uurime pille, mille saatel on jõululaule lauldud
- saame teada, millal lauldi esimest korda tuntud jõululaulu „Püha öö“ 
- saame teada, kust on pärit kuuse tuppa toomise komme
- meisterdame endale jõuluingli
Sihtgrupp: lasteaedade vanemad rühmad, 1.-4. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 2,50 eurot.


11.–20. detsembrini mängitakse väikeses ja hubases teatrimuuseumis lasteaia viimastele rühmadele ning algklassidele suunatud jõululavastust „Sula“.
„Sula“ on Mart Kampuse nukulavastus norra kirjaniku Tarjei Vesaasi novelli põhjal. Südamlik ja liigutav lugu räägib väikesest tüdrukust Gunhildist, kes ootab pikisilmi oma kassi Trine poegimist. Kuigi Trine on suur nagu maakera, ei tule pojad ikka veel, kuna vanarahva tarkuse kohaselt peab ilm enne sulale pöörama. Õues on aga külmakraadid, isa kaugel tööl ning ema justkui ei mõista, et ootusärevus nii suure sündmuse eel on hiigelsuur!

Vaata lähemalt muuseumi kodulehelt!

Allikas: muuseumi info. 

Samal teemal: