TÜ Ideelabori korraldatud äriideede võistlus Kaleidoskoop tõi rekordarvu osalejaid ja tugevaid ideid


Avaldaja:Laura Vetik12. Detsember 2016

9. detsembril toimus sTARTUp Day ärifestivalil TÜ Ideelabori laval äriideede konkursi Kaleidoskoop finaal, kus omavahel võtsid mõõtu Lõuna-Eesti parimad noored ettevõtjad ja Ideelabori STARTER programmi parimad tiimid.

Peaauhinnad pälvisid õpilasfirma Festera, mis toodab mikroobsel toimel biojäätmeid lagundavaid prügikaste, ning TÜ Ideelabori STARTER programmist välja kasvanud Triplecase, kes on välja töötanud praktilise kolme lukuga pinali.
 
„Kui eelvoorus oli pigem mõnus ja mentorklubile omane õhkkond, siis Startup Day jättis väga võimsa mulje – nii meie oma Kaleidoskoop kui ka suured esinejad suurtel lavadel! Ühele õpilasfirmale on see sama tunne, nagu näiteks mõnele koolipoisile NBAsse pääsemine,” kiidab Festera meeskonnaliige Sandra ürituse mastaapi. „Meile andis Kaleidoskoobil osalemine nii tohutult esinemiskogemust kui ka vägeva start-up pisiku – tahaks veel võistelda, pitchida, müüa ja networkida!”
 
Zürii esimees, Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura tõdeb, et eriti tuleb esile tõsta tublisid õpilasfirmasid, mis oma ideede arenduses on osanud konsulteerida ülikoolide teadlastega. „See näitab, et teaduspõhisus uue ettevõtluse tugisambana on mõistetav juba meie koolides,” kiitis Puura.
 
Kaks parimat Kaleidoskoobi meeskonda sõidavad osalema Polar Bear Pitching võistlusele, mis on rahvusvaheline start-up üritus, kus oma ideid esitletakse vööni jääaugus seistes.
 
Kaleidoskoop oli ka Ideelabori STARTER programmi lõppvõistluseks, kus kaks parimat TÜ Ideelabori meeskonda pääsesid üle-eestilisele lõppvõistlusele ning said veel ühe võimaluse Startup Day raames oma ideed esitleda. „Minule on STARTER programm nii palju uksi avanud!” tunnistab Triplecase’i eesvedaja Liis. „Läbi STARTER programmi praktiliste koolituste, tutvuste ja mentorite tagasiside on meie ideest on saanud midagi palju suuremat kui algul arvata oskasime!”
 
Tänavu juba seistmendat korda toimunud Kaleidoskoop on TÜ Ideelabori korraldatud Lõuna-Eesti suurim noorte äri- ja projektiideede konkurss. Sel aastal osales võistluses rekordarv osalejaid. Lõppvooru žüriisse kuulusid Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura, Tartu Linna ettevõtluse arengu peaspetsialist Siim Espenberg, Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni EstBAN esindaja Kristian Sägi ning Ajujahi konkursi eestvedaja Harri Tallinn.
 
Ürituse toimumist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Allikas: Tartu Ülikool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet