ÕpiVeski kutsub looma õpivara


Avaldaja:Madli Leikop13. Jaanuar 2017

ÕpiVeski programm kutsub õpetajaid, arendajaid ja kujundajaid looma hariduslikke arvuti- või telefonimänge, mida saaks ka koolitundides kasutada.

Programmi eestvedaja Angela Aderi sõnul on maailm pidevas muutumises, samuti muutuvad kool, õppimine ja õpilased. „Et robotite ja arvutitega konkureerida, vajame väga häid teadmisi ja mitmekesiseid oskusi. Digimeedia annab palju uusi võimalusi, kuid meie koolides napib kaasaegset eestikeelset õpivara,” märkis Ader. 

Huvilised on oodatud esmalt 16. jaanuaril kell 16.00–17.30 Tartusse 3D kasvuhoonesse (Kastani 42) ideekorjele. Eriti oodatakse õpetajaid, kes praktikutena oskavad öelda, missugused mängud lastele meeldivad ja millest oleks ka õppetöös kasu. 20.–22. jaanuaril toimub samas kohas üritus „Global Game Jam & Hackathon”. Arendusnädalavahetuse lõpus valitakse välja viis meeskonda, keda toetatakse kolme nädala jooksul oma prototüübi arendamisel, testimisel ning meeskonna loomisel. Seejärel valitakse välja kolm meeskonda, kes saavad idee lõplikuks väljaarendamiseks ning koolidele kättesaadavaks tegemiseks arendustoetust kuni 10 000 eurot. Juunis toimub uute mängude avalik tunnustamine ja mängimine.

Programmi arendamist ja toimimist toetab ekspertkogu, kuhu teiste hulgas on kaasatud Harri Tallinn (Civitta, Ajujaht), Rein Lemberpuu (Contriber), Raul Kübarsepp (Tartu Kunstikooli 3D eriala õppejõud), Henri Laupmaa (Hooandja, FundWise), Lauri Antalainen (CoreGrow​) ja Anzori Barkalaja (haridusuuenduskeskus).

ÕpiVeski programm on osa Euroopa sotsiaalfondist rahastatavast projektist „Tartu Ülikooli õpetajahariduse kompetentsikeskuse Pedagogicum arendamine“. Selle eesmärgiks on töötada välja uuendusliku õppevara koondamise, sõelumise, arendamise, kvaliteedikontrolli ja levitamise süsteem. Programmi koordineerib TÜ haridusteaduste instituudi haridusuuenduskeskus, kaasatud on arvutiteaduste instituut ning Tartu Kunstikooli arvutimängude kogukond.

Täpsem info ja üritusele registreerimine on TÜ Pedagogicumi kodulehel

Allikas: TÜ pressiteade. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet