Räpina Aianduskooli taimeprojekt tuleb jälle!


Avaldaja:Katrin Uurman17. Jaanuar 2017

Räpina Aianduskool kutsub kõikide õppeasutuste õpilasi ja õpilasgruppe osalema sõbrapäeva taimeprojektis "Sõprusetera".

Räpina Aianduskoolil on hea meel teatada, et peagi on algamas järjekordne taimekasvatusprojekt, seekord nimega "Sõprusetera". Kutsume õppeasutuste klasse, väiksemaid rühmi ja huviringe koos juhendajatega projektis osalema ja üheskoos aedhernest kasvatama. Projekti eesmärgiks on õppida uusi oskusi, kasvatada, hooldada ja vaadelda aedherne taimi, võrrelda nende kasvu ja saada vilju. Lisaks Eestis aretatud aedhernesortide 'Valma' ja 'Virges' kasvatamisele on projekti märksõnadeks sel aastal sortide aretamine, Eesti sortide tähtsus, taaskasutus ja keskkonnasäästlikkus. 

Räpina Aianduskooli aedniku eriala õpilased teevad katse kaasa, jagavad nõuandeid ja õpetussõnu. Kaasa löövad ka maastikuehituse eriala õpilased, kes juhendavad projektis osalejaid taimetugede ehitamisel. 

Projektis ootab osalejaid ees peale aedherne kasvatamise katse veel iganädalane vikroriin ja mitmed temaatilised konkursid. Ägedamad konkursitööd ja aktiivsemad osalejad saavad autasustatud!

Kõiki projektiga seotud tegevusi kajastatakse 14. veebruaril avaneval kodulehel. 

20. veebruaril saadab Räpina Aianduskool kõikidele registreerunud osalejatele töökomplekti. 21.-22. veebruaril on taimesõbral võimalik ise aianduskooli tulla ja oma töökomplekt koos üllatuskingitusega meilt otse kätte saada. 

Projekt "Sõprusetera" ja suur aedherne võidu kasvatamine algab 27. veebruaril ja kestab 30. aprillini 2017. 

Registreerimine projektis osalemiseks kestab 30. jaanuarini või kuni 500 rühma täitumiseni. 

Registreerimisankeet: http://bit.ly/soprusetera

Täiendavate küsimuste korral on abiks projekti meeskond. 

E-post: sobrad@aianduskool.ee

Targaks tarkuseteraga!
Sõbraks sõpruseteraga!

Samal teemal: