TÜ loodusmuuseum esitleb 215. aastapäeva puhul haruldasi loodusteaduslikke museaale 3D mudelina


Avaldaja:Madli Leikop26. Jaanuar 2017

6. aprillil täitub 215 aastat Eesti vanima muuseumi – Tartu ülikooli loodusmuuseumi tegevuse algusest, mille puhul tutvustatakse igas kalendrikuus 3D mudelina haruldasi loodusteaduslikke museaale.

Loodusmuuseumi kodulehel http://www.natmuseum.ut.ee/et/kuu-objekt ja teistes virtuaalkanalites esitletakse 2017. aasta jooksul haruldaste museaalide 3D virtuaalseid mudeleid. Kokku esitletakse kuuobjektina 12 museaali loodusmuuseumi kogudest koos ajaloolise ülevaatega. „Virtuaalnäitus annab vaatajale väga hea arusaamise, kuidas teadus on läbi ajaloo nii loonud kui ka mõjutanud kultuuripärandit," selgitab näituse erilisust loodusmuuseumi näituste ja loodushariduse osakonna juhataja Reet Mägi. 

Jaanuarikuu objektiks on geoloogiakogudest pärit trilobiit. Eesti suurim terviklik trilobiit leiti Kohtla kaevandusest ja kingiti ülikoolile 1927. aastal. Trilobiidid olid Ordoviitsiumi- ja Siluri-aegse merekeskkonna lülijalgsed. Mereelustiku arenedes surid nad Vanaaegkonna lõpuks välja.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum asutati 1802. aastal ülikooli Naturalienkabinett’ina ning on tänaseks kujunenud Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaeda ühendavaks teadus- ja hariduskeskuseks.

Projekti toetab Eesti Kultuurkapital. 

Allikas: TÜ loodusmuuseumi pressiteade. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet