2017. aasta Arvamusfestivalile saab aruteluideid esitada veel kaks päeva


Avaldaja:Madli Leikop30. Jaanuar 2017

Kategooriad:Kasulik teada

Tänavune Arvamusfestival ning Hiiumaa ja Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivalid ootavad aruteluideid kuni 31. jaanuarini.

Ettepanekuid saavad esitada kõik Eesti inimesed ja organisatsioonid kodulehe http://www.arvamusfestival.ee/ideekorje kaudu. Lisaks eestikeelsetele aruteludele on väga oodatud ka vene-, inglis- ja mitmekeelsed mõttevahetused.

Kõik ideede esitajad peaksid olema valmis pakutud arutelu ise korraldama ja tegema seejuures koostööd teiste kaasalööjatega. Julgustavat tuge pakub Arvamusfestivali korraldustiim, kes juhendab ja nõustab nii arutelude sisu kui ka tehnilise ettevalmistuse vallas. Arvamusfestival töötab kõik pakutud teemad läbi ning võtab ideede esitajatega ühendust veebruari lõpus.

„Tuge oma arutelu ettevalmistamiseks saab järgmise kaheksa kuu jooksul mitmel moel. Lisaks sellele, et igal arutelualal on oma kuraator, saab inspiratsiooni formaadi ja kaasamise kohta meie korra kuus toimuvatel festivaliklubidel Tallinnas ja Paides, kuhu on oodatud igaüks. Samuti pakume korraldajatele võimaluse läbida koolitusi, kus jagatakse soovitusi ja ideid, kuidas oma arutelu sisukalt, eesmärgistatult ja huvitavalt korraldada,“ julgustas Arvamusfestivali eestvedaja Ott Karulin pakkuma oma ideid ka neil, kes praegu ei ole kindlad, kuidas üht mõtlemapanevat arutelu pidada.

Arvamusfestival sünnib üle saja partneri koostöös, Eestimaa inimeste ja organisatsioonide mõtetest. Just seetõttu kutsume kõiki inimesi ja organisatsioone esitama festivalil arutlemiseks oma teemapüstituse: olgu selleks mõni otsus, mis vajaks läbimõtlemist, uus vaatenurk või küsimus, mida põhjalikumalt analüüsida. Väga on oodatud osalema ka need organisatsioonid, kes seda seni pole teinud. Festival ei ole mitte ainult hea platvorm mõne teema avalikuks tõstatamiseks, vaid sealt saab ka väärtuslikku vahetut tagasisidet, millest on kasu igal organisatsioonil.

Need, kes pole varem Arvamusfestivalil käinud, saavad fotode abil aimu festivali melust. Möödunud aasta teemasid saab sirvida festivali programmist.

Allikas: Arvamusfestivali pressiteade. 

Samal teemal: