Õpilaste teadusfestivalile on oodatud ka algkooliõpilased


Avaldaja:Madli Leikop07. Veebruar 2017

Tänavune õpilaste teadusfestival toimub 27.-28. aprillil Tallinna Lauluväljaku ruumides. Sarnaselt esimestega on ka kolmandale üle-eestilisele õpilaste teadusfestivalile oodatud osalema algkooliõpilased (1.-6. klass) oma uurimis- ja katseprojektidega.

Osalemissoovi registreerimise tähtaeg on 1. märts
Festivalile pääseb osalema 20 projekti, mis valitakse välja 15. märtsiks. Valitutele antakse e-posti teel teada ja nimekiri pannakse ka festivali kodulehele.
Info ja registreerumine siin

Registreerumisvormi kaudu on vaja esitada kuni 1-leheküljeline projekti lühikirjeldus, mis sisaldab projekti/katse eesmärki ja seda, millistele küsimustele või probleemidele lahendust otsitakse, töö käiku ehk protsessi kirjeldust ning tulemusi ja järeldusi/kokkuvõtet tehtust.
Registreerumisvormis sisestatakse ka töö autori ja tema juhendaja andmed.

Kui projektide ja/või festivali teemal küsimusi tekib, siis võtke kindlasti ühendust tel 730 0335, 520 3270, e-posti aadressil margit.lehis(ät)etag.ee.

Osalema valitud õpilased tutvustavad oma töid mõlemal festivalipäeval (27.04 kell 10-17.30, 28.04 kell 10-13). 

Algkooliõpilaste teadusprojektid on seni olnud väga mitmekesised ja nähtud on klassikalisi uurimistöid, ajaloo ainetel koostatud legoinstallatsiooni ja palju muud väga põnevat.  2015. aastal osalenud algklassiprojektide tutvustusi näeb: https://youtu.be/gNA-1fNvE5M 

Sellisel suurel õpilasteaduse üritusel uurimis- või katseprojekti avalikkusele tutvustamine annab õpilastele hea kogemuse ja võimaldab saada oma tööle ka külastajatelt tagasisidet. Lisaks saab ammutada positiivset inspiratsiooni parimatest õpilaste teadustööde konkursile esitatud uurimistöödest ja vestelda nende autoritega. 

Festivalil ootavad külastajaid teadusteatrite etendused, teaduse tutvustajate väljapanekud, vanemate klasside uurimistööde stendiettekanded, mille autoritelt otse kohapeal töö kohta pärida saab, eakaaslaste projektid ja mitmetes töötubades osalemise võimalus - suur majatäis põnevaid teadusega seotud tegevusi. 2016. aasta festivali tutvustavat videot näeb siit: 

Klassiga festivali külastamiseks on koostatud vaatluslehed, mis aitavad õppekäiku eesmärgipärasemaks ja süsteemsemaks muuta. Lehed on samuti leitavad festivali veebilehelt.

Allikas: Eesti Teadusagentuuri info. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: