SMITi ja TTÜ koostöölepingu allkirjastamisel näeb e-politsei lahendust ning ESTER raadioside tugijaama


Avaldaja:Madli Leikop15. Veebruar 2017

Kategooriad:Kasulik teada

17. veebruaril sõlmivad Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) ja Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) infotehnoloogia teaduskond koostööleppe, mille eesmärgk on valmistada ette IKT valdkonna kvalifitseeritud tööjõudu ning kaasata SMITi töötajate oskusteavet TTÜ õppetöösse.

Lepingu sõlmivad TTÜ IT teaduskonna dekaan Gert Jervan ning SMITi juht Merle Küngas.

SMIT ja TTÜ alustasid sisulist koostööd eelmise aasta sügisel. Sel õppeaastal on SMITist TTÜ infotehnoloogia teaduskonna tudengitele külalislektoritena esinenud üheksa oma ala spetsialisti. Tudengitele räägiti e-politsei lahendusest, logide vajalikkusest, infoturbest ja krüptograafiast ning SMITis kasutusel oleva agiilse arenduspõhimõtte eelistest. Sel kevadel tutvustatakse üliõpilastele lisaks turvameetmete süsteemi ISKE, biomeetrilahendusi ja infoturvet. 

SMITi juht Merle Küngas ütles, et asutuse soov on tutvustada tudengitele SMITi huvitavat ja vastutusrikast igapäevatööd. „TTÜ tudengid on meie praegused ja ka tulevased töötajaid ning tahame neile näidata, et politseinikele, Häirekeskusele, päästjatele ja piirivalvuritele loodavad infotehnoloogilised lahendused on väga põnevad ning oma tööga on noortel võimalik anda panus Eesti riigi ehk meie kõigi turvalisusesse,“ lisas Küngas. 

TTÜ IT teaduskonna dekaan Gert Jervani sõnul pakub SMIT tudengitele unikaalset keskkonda, kus on võimalik kokku puutuda selliste tehnoloogiatega, mida tavapärased IT ettevõtted ei paku. „Me väga loodame, et SMIT kujuneb meie tudengite regulaarseks praktikabaasiks ning lõputööde teostamise kohaks. SMITi töötajate osalemine TTÜ õppetöös aitab tuua meie tudengiteni siseturvalisuse infosüsteemide viimased trendid.“

Koostööleping allkirjastatakse TTÜ Mektorys.

Allikas: TTÜ pressiteade. 

Samal teemal: