Lõuna-Eesti Rajaleidjad ühendavad haridusmessi juubeliaastaks jõud


Avaldaja:Laura Vetik16. Veebruar 2017

Tartumaa Rajaleidja keskus kutsub noori 17. veebruaril Tartu Näituste messihalli Intellektika haridusmessile, mis tähistab tänavu 25. juubeliaastat.

Koos Tartumaa keskusega on messil ka Viljandi-, Võru- , Valga-, Põlva- ja Jõgevamaa Rajaleidja keskuste karjäärispetsialistid. Tartumaa Rajaleidja keskuse juht Piret Tatunts selgitab, et kunagi varem ei ole karjäärinõustamisteenuseid õpilastele sedavõrd mobiilselt pakutud - nüüd viiakse karjääriinfo ja -nõustamine noorele kooliruumidesse kätte. "Koole külastame regulaarselt ja nagu näha, siis ka messi(de)l oleme kohal, sedapuhku lausa mitu keskust üheskoos, et noortega silmast-silma kohtuda," rõõmustab Tatunts ja kutsub kõiki Intellektika haridusmessile uudistama ning Rajaleidjaga tutvuma.

Rajaleidja boksis pakutakse noortele võimalust mängida Kuldvillaku mängu, osaleda messialal info-orienteerumismängul, küsida infot karjäärispetsialistidelt, panna enda oskusi ja teadmisi proovile erinevaid ülesandeid lahendades jpm.

Tartumaa Rajaleidja keskus osaleb messil juba kolmandat aastat. Varasematel aastatel on messiboksi külastanud noored huvi tundnud eelkõige põhikoolijärgsete õppimisvõimaluste vastu Tartus ja Tartumaal ning osalenud ka meeleldi erinevates tegevustes, kas siis messialal info-orienteerumisel või testinud oma teadmisi karjääriinfoalastele küsimustele vastates. Sel aastal testivad Rajaleidjad messil esimest korda Kuldvillaku mängu formaati. „Küsimused on põnevad ja arendavad ning parimate premeerimiseks on ka auhinnafond,“ lubab Tartumaa keskuse karjäärispetsialist Heidi-Maarja Melts noortele.
Noored saavad peale karjäärispetsialistide oma küsimustega pöörduda ka erinevate õppenõustamisspetsialistide nagu näiteks logopeedi, psühholoogi, sotsiaalpedagoogi ja eripedagoogi poole.

Rohkem informatsiooni Intellektika messi kohta leiab kodulehelt http://intellektika.ee/ või Facebookist.

Allikas: SA Innove

Samal teemal: