Ministrid PISA konverentsil: üldoskuste arendamine muutub üha tähtsamaks


Avaldaja:Laura Vetik16. Veebruar 2017

Muutuvas maailmas saavad üha olulisemaks üldoskused nagu meeskonnatöö, analüütiline mõtlemine, suhtlemis- ja probleemilahendamise oskus, tõdesid Eesti, Rootsi ja Leedu ministrid täna lõppenud konverentsil PISA uuringu tähendusest poliitikakujundamisele ning õppetöö arendamisele Läänemere riikides.

Eesti haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles, et PISA tulemuste suurim väärtus on vastastikkune õppimine ja kogemuste vahetamine „See kehtib laiemalt ka kõigi OECD uuringute kohta, mis lubavad riikidel hinnata ja analüüsida ennast teiste taustal. Suurt hulka riike kaasates annab OECD hea võimaluse nii teadlastele kui praktikutele võrrelda enda riigi haridusandmeid teistega ning mõista oma tugevusi või leida kitsaskohti.”

Ministrid leidsid, et PISA testide tulemused on kõigis riikides mõjunud positiivselt debatile haridussüsteemi arengute üle. Samuti on need olnud peegliks poliitikakujundajatele, sest näitavad, kuhu ollakse oma haridussüsteemi arendamisel jõudnud ning mida teadmuspõhise hariduspoliitika kujundamisel parandada.

Kahepäevasel konverentsil osalesid kolme riigi haridusvaldkonna ministrid, peakõnelejatena haridusvaldkonna OECD hariduse ja oskuste direktoraadi juht Andreas Schleicher  ning Dennis Shirley Bostoni ülikoolist USA-st aga samuti haridusvaldkonna asjatundjad Euroopa Komisjonist, Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt, Rootsist, Soomest, Taanist, Slovakkiast ja Gruusiast, kes said võimaluse nii kogemuste vahetamseks kui koolikülastustel Eestis antava Euroopa tipptasemel põhiharidusega tutvumiseks.

Konverentsi ettekannetega nii slaididena kui videos on võimalik tutvuda Haridus- ja Teadusministeeriumi veebilehel: http://www.hm.ee/et/pisakonverents

Allikas: Haridus- ja Teadusministeerium

Foto: Haridus- ja Teadusministeerium

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet