Üle-eestilise informaatikavõistluse tulemused


Avaldaja:Madli Leikop21. Veebruar 2017

Möödunud nädalavahetusel kogunesid Tartusse ligi 100 Eesti parimat noort informaatikut, et pidada maha kahe üle-eestilise informaatikavõistluse finaalid.

Laupäeval peeti Eesti informaatikaolümpiaadi lõppvoor, kuhu olid kutsutud oktoobris peetud lahtise võistluse ja novembris peetud eelvooru parimad.

Olümpiaadil võistlevad üldhariduskoolide õpilased programmeerimises. Lõppvoorus pidid osalejad kirjutama viie tunni jooksul programmid kolme etteantud andmetöötlusülesande lahendamiseks. Ülesanded on praktikast inspireeritud, aga võistluse jaoks veidi lihtsustatud. Näiteks oli sel aastal ühes ülesandes vaja kirjutada programm, mis leiaks astmelises tulumaksusüsteemis erinevate sissetulekute pealt tulumaksuks makstavad summad.

Olümpiaadi parimad

Arvestust peetakse kolmes rühmas. Põhikooli rühm on vaid põhikooliõpilastele ning ülesanded on lihtsamad kui teistes rühmades. Gümnaasiumi rühmas on ülesanded keskmise raskusega ning osaleda võivad nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiõpilased. Edasijõudnute rühm on neile, kes soovivad panna end proovile kõige raskemate ülesannetega.

Põhikooli rühmas võitis Oliver Tennisberg (Miina Härma Gümnaasiumi 7. klass), gümnaasiumi rühma parimad olid Richard Luhtaru (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klass) ja Gregor Eesmaa (Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi 12. klass) ning edasijõudnute rühmas Toomas Tennisberg (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klass) ja Tähvend Uustalu (Tallinna Reaalkooli 12. klass).

Täielikud tulemused ja muud materjalid (ülesanded, lahendused, hindamisel kasutatud testandmed) on väljas võistluse veebilehel http://eio.ut.ee/.

Kõigi vanuserühmade parimatest valitakse Eesti koondised rahvusvahelisteks võistlusteks. Tänavu ootavad meie noori programmeerijaid ees aprilli lõpus Norras peetav Balti olümpiaad, juuli lõpus Iraanis toimuv ülemaailmne võistlus ja sel aastal esmakordselt noorema vanuserühma Euroopa olümpiaad Bulgaarias.

Informaatikaviktoriini Kobras parimad

Pühapäeval toimus informaatikaviktoriini Kobras finaal, kuhu olid kutsutud novembris interneti teel peetud eelvooru parimad.

Sellel võistlusel vastavad osalejad 45 minuti jooksul 15 küsimusele arvutite ja tarkvara, turvalisuse ja eetika, aga ka formaalse loogika ja arvutiteadusega seotud matemaatika kohta. Parimad selgitatakse kolmes vanuserühmas.

Benjaminide (6.–8. klass) parimad olid Jaagup Tamme (Ilmatsalu Põhikooli 8. klass) ja Andres Sõmer (Kärdla Põhikooli 8. klass).

Juunioride (9.–10. klass) arvestuses jagasid esikohta Sullo Saan ja Toomas Tennisberg (mõlemad Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klass).

Seenioride rühmas (11.–12. klass) võitis Rasmus Maide (Tallinna Reaalkooli 12. klass).

Täielikud tulemused ja muud materjalid (küsimused, õiged vastused) on väljas võistluse veebilehel http://kobras.ut.ee/.

Lisaks võistlemisele said osalejad külastada IT-ettevõtteid ning osaleda programmeerimise ja robootika alastes töötubades ja huviloengutes.

Olümpiaadi ja viktoriini toetajad ja koostööpartnerid olid Haridus- ja teadusministeerium, TÜ arvutiteaduse instituut , AS Nortal, Guardtime AS, ZeroTurnaround AS, AS CGI Eesti, OÜ Miksike ja HITSA. Võistluste korraldust koordineeris TÜ teaduskool.

Allikas: korraldajate info. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

Harno logo