Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse mainekas keevitajate kutsevõistlus tähistab juubelit


Avaldaja:Madli Leikop22. Veebruar 2017

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus võõrustab reedel, 3. märtsil Jõhvi õppekohas rahvusvahelist keevitajate kutsevõistlust Viru Welder, kus lisaks Eesti proffidele pakuvad konkurentsi kolme riigi välisvõistlejad.

Kümnendat korda toimuv Viru Welder on oma haaret laiendanud, olles saavutanud tuntuse terves Läänemere piirkonnas. Välisvõistlejatena on kutsutud osalema ametikoolid Lätist, Leedust ja Venemaalt.

Kutsehariduskeskuse direktori Hannes Metsa sõnul on ühest küljest võistluse eesmärgiks leida Eesti parim keevitaja-õpilane, kuid samas võrrelda nii õpilaste kui juhendajate taset, võtta üksteiselt eeskuju ja kokkuvõttes arendada seeläbi keevituse eriala terviklikult.

“Kutsevõistlustel osalejad on rivaalid ainult sel hetkel, kui kuulutatakse välja tulemused. Kogu võistluspäev on kõigile osalejatele suurepäraseks võimaluseks õppida ja arenda,” ütles Mets. “Viru Welder kannab pikki traditsioone ja on hinnatud nii Eestis kui välismaal kõrge taseme ja professionaalsuse tõttu.”

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi, Narva ja Sillamäe õppekohad tegutsevad võistlusel esimest korda ühtse meeskonnana, tõstes oma maakonna taset veelgi kõrgemale.

Lisaks Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusele on Eestist on oma osalusest teatanud veel Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakool, Tallinna Tööstushariduskeskus, Tartu Kutsehariduskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Viljandi Ühendatud Kutsekool ja Rakvere Ametikool.

Keevitusõpilaste võistlust Viru Welder 2017 toetavad Remeksi Keskus AS, Roba (Diamant Grupp OÜ), Spetselektroodi AS, Stokker, Bauhof, Büroomaailm, Elme Messer, Tööriistamarket ja paljud teised.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 22 õppekavarühmas meistriks üle 2800 erinevas vanuses õppija.

Allikas: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse pressiteade. 

Samal teemal: