Brüsselis lõppes kolm päeva kestnud üleilmne eesti keele õpetajate kohtumine, kus ligikaudu seitsekümmend õpetajat tutvusid eesti keele õpetamisega Brüsselis ja jagasid omavahel kogemusi.
Seitsmendat aastat järjest saavad õpetajad emakeelepäeva paiku kokku ühes Euroopa riigis, kus õpetatakse eesti keelt. Tegemist on välismaal eesti keelt õpetavate õpetajate ja koolijuhtide oma initsiatiiviga, mida Eesti riik toetab rahvuskaaslaste programmi kaudu.
Eesti keele õpetajad osalesid Brüsselis loengutes, töötubades ja aruteludes ning külastasid Euroopa Kooli Laekenis ja Belgia Eesti Kooli.
Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaar andisülevaate muu emakeelega õpilaste õppimisvõimalustest Eestis ning edu teguritest ja väljakutsetest mitmekeelse hariduse edendamisel. Keeleosakonna peaekspert Riina Koolmeister rääkis eesti keele tasemeeksami sooritamise võimalusest väljaspool Eestit.
Ministeeriumi esindajate eestvedamisel arutati, mida saab hariduse vallas teha, et võimalikult paljud välismaale läinud tuleksid Eestisse tagasi ja tunneksid end siin oodatuna. „Väga tähtis on eesti keele oskuse säilitamine lastel, kes siirduvad koos vanematega pikemaks ajaks välismaale elama-tööle-õppima,“ märkis keeleosakonna peaekspert Riina Koolmeister. „Keeleoskus ei säili iseenesest ja lapse keeleoskuse arenguks ei piisa ainult sellest, kui lapsega kodus emakeeles rääkida. Last tuleb innustada oma eakaaslastega eesti keeles suhtlema, suunata teda eestikeelset meediat jälgima ning kasutada aktiivselt olemasolevaid võimalusi, olgu selleks siis e-õpe või osalemine keelelaagrites või pühapäevakoolides.“
Vaata uudislõiku ERRi uudisteportaalist!
Taustainfo
•Belgia Eesti Koolis on 2016/2017. õppeaastal 120 last. Brüsseli Euroopa koolis õpib kokku 180 eesti last, neist 110 nooremas ja 70 vanemas kooliastmes. Mõlemad õpetuskohad saavad Eesti riigilt eestikeelset õppevara, Belgia Eesti Kool on saanud rahalist toetust õppetöö läbiviimiseks. Brüsseli Euroopa kooli on ministeerium lähetanud kaks õpetajat – Edward Kess ja Kristina Ude.
•Eesti keele välisõppega seotud lisainfo on kättesaadav ministeeriumi veebilehel http:/
Allikas ja foto: HTMi pressiteade.
Samal teemal: