Mäluteemaline konverents Tallinn Ülikoolis


Avaldaja:Madli Leikop16. Märts 2017

17.- 19. märtsil toimub Tallinn Ülikoolis rahvusvaheline sümpoosion “Kultuurideülesed mäluvormid: sõja, ümberasumise ja poliitiliste konfliktide mäletamine nüüdisajal”.

Teadusürituse korraldab Põhjamaade suveülikooli narratiivi ja mälu teadusvõrgustik koostöös kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooliga.

Sümpoosion lähtub tõdemusest, et tänapäeval mäletatakse üht ajaloosündmust tihti teiste sündmuste abil. Eesmärk on arutada, mis on selliste ajalooliste võrdluste poliitilised ja eetilised tahud. 

Sümpoosioni peaesineja on maailma juhtiv kultuurimälu uurija Michael Rothberg California Ülikoolist. Rothberg on uurinud ajaloolisi võrdlusi holokausti ja orjanduse, holokausti ja Euroopa kolonialismi ning holokausti ja Iisraeli-Palestiina konflikti vahel, pöörates erilist tähelepanu nende võrdlemise eetikale. 

Sümpoosioni korraldaja Eneken Laanes: “Teema peaks olema aktuaalne ka Eestis, kus kasutatakse sageli võrdlusi holokausti ja nõukogude repressioonide vahel. Sümpoosion uurib, mis on selliste ajalooliste võrdluste eesmärk ja kuidas neid eetiliselt hinnata.”

Lisainfo ja ajakava: http://www.tlu.ee/kultuurideylesed_maluvormid

Samal teemal: