Aasta e-kursuse tiitli pälvis Tallinna Tehnikakõrgkooli kursus


Avaldaja:Laura Vetik17. Märts 2017

Eilsel Võrgustik Võrgutab seminaril kuulutati välja „Aasta e-kursus 2017“, tiitli pälvis sel aastal Tallinna Tehnikakõrgkooli kursus „Elektrotehnika ja elektriseadmed“.

„Tunne on uhke, sest ma olen sellega tegelenud juba 10-15 aastat ja võib ütelda, et see on nagu e-elutöö preemia, sest eks ma olen kõik need kogemused, mis ma olen erinevatest koolidest kokku kogunud, püüdnud nüüd siis rakendada,“ ütleb kursuse autor, Tallinna Tehnikakõrgkooli dotsent Heljut Kalda.

Auhinnatud kursus "Elektrotehnika ja elektriseadmed" annab ülevaate alalisvoolu- ja vahelduvvoolu elektriahelate ning vastavate elektriskeemide põhiseostest ja analüüsimeetoditest, samuti elektrimasinate ja teiste elektriseadmete tööpõhimõtetest ja kasutamisest. Kursus toimub kombineeritud õppena, kus e-kursuse tegevused ja õppematerjalid toetavad laborites toimuvat.

„Mul on tehniline aine ja mul on seal hästi palju ülesanded ja teste, mitte kontrollteste vaid selliseid, mida õpilased ise saavad teha nii palju kui tahavad, peaasi, et lõpuks välja tuleb,“ selgitab Kalda.

Antud e-kursus tõuseb esile eelkõige õppijasõbralike animatsioonide abil visualiseeritud õppematerjalidega, mis aitavad uuest materjalist aru saada, seda kinnistada ning näha õppeaine rakendamist reaalelulistes situatsioonides, toob välja aasta e-kursuse hindamiskomisjon. Õpiülesanded on huvitavad ja mitmekesised, kaasates õppijaid erinevatesse tegevustesse ja aidates luua õpimotivatsiooni, lisab hindamiskomisjon.

Ka õppijate tagasisidest selgub, et õpilased hindavad kõrgelt õppejõu pühendumist õppematerjalide koostamisele ja tulemuslikule õpetamisele. „Õppijatelt on tulnud tagasisidet, et sellest on kasu, eriti just kaugõppes. Mul on kaugõppe rühm ka ja neid on just e-kursuse abil lihtsam õpetada,“ lisab Heljut Kalda.

rsz_th16mar17c381.jpg

Aasta e-kursuse autor, Tallinna Tehnikakõrgkooli dotsent Heljut Kalda. Foto: Toomas Huik

E-kursuseid on „Aasta e-kursus 2017“ autor teisigi loonud, mitmed nendest on ta järgmistele õppejõududele ja kolleegidele kasutamiseks edasi andnud. E-kursusi soovitab Kalda teistelgi teha, kuid toob välja, et kõige olulisem on see, et õppejõud tunnetaks e-kursuse vajalikkust.

 „E-kursus, tema tekib loomulikul teel. Ega vägisi ei saa teha. Põhiline on see, et õppejõud tunnetaks ära, et sellest mingi kasu on ja siis ta hakkab vaikselt seda parandama,“ ütleb Heljut Kalda. „Meil koolis on õpilased väga harjunud sellega. Kui ei ole midagi, siis nad juba küsivad, et võiks ju panna sinna, meil on sealt hea võtta. Ma arvan, et just see, et õppejõud saaks aru, et tal endal ja õpilastel on parem, siis ta hakkab tegema. Sest ega tehnika taha ei jää, selles saavad haridustehnoloogid aidata.“

„Aasta e-kursus 2017“ tiitlile nomineeriti veel Tartu Ülikooli kursus „Sissejuhatus allveearheoloogiasse“, Tallinna Tehnikakõrgkooli kursus „Matemaatika I“, Sisekaitseakadeemia kursus „Operatiivtööde tulemuslik juhtimine päästemeeskonna juhile“, Tallinna Tehnikakõrgkooli kursus „Tehniline mehaanika“, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse kursus „Õppeprotsess digiajastul“, Tartu Ülikooli kursus „Keeleteaduse alused“ ning Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse kursus „Digitaalsete õppematerjalide loomise põhimõtted“.

Aasta e-kursuse autor saab auhinnaks 2000 eurot.

Lisaks aasta e-kursuse tiitili võitjale tehti eilsel seminaril teatavaks ka tänavuse e-kursuse kvaliteedimärgi saajad. Kvaliteedimärgi taotlusvooru esitati 46 taotlust, neist pälvis kvaliteedimärgi kokku 38 e-kursust. Vaata kõiki kvaliteedimärgi saajaid siit.

Samal teemal: