eTwinningu mentorid kutsuvad õpetajaid osalema multiprojektides


Avaldaja:Laura Vetik31. Märts 2017

eTwinningu mentorid on õpetajad, kellel on juba projektitöö kogemus ning nad on valmis abistama selles ka teisi. Sellel kevadel algatavad mentorid terve hulga multiprojekte, kus saavad osaleda kõik õpetajad.

Eesmärgiks on populariseerida eTwinningut, õppida tegema projektitööd ning ennekõike teha midagi lihtsat ja põnevat koos oma õpilastega. Mida teha, et osaleda multiprojektis? Lugege läbi projektiideed ning võtke ühendust projekti algatajatega, nemad saavad teid lisada projekti. Parim viis õpetajatega ühendust võtta on läbi eTwinningu portaali.

Projekt “Mis mulle koolis meeldib?”
Õpilaste vanus: 7-19
Projektis osalejad selgitavad välja, mis neile koolis meeldib ning loovad sellest lähtuvalt foto, joonistuse, video, kollaaži, plakati, teksti, audiofaili vms.
Projekti algatajad: Meili Läänemets ja Ingrid Maadvere

Projekt “Pilt rühmaaknast välja”
Õpilaste vanus: 4-7
Projektis osalejad jagavad vaadet oma rühma aknast õue, esitades sellest foto ning luues selle juurde lühijutu.
Projekti algatajad: Eve Saare, Leila Lehtmets

Projekt “Suur Munamägi”
Õpilaste vanus: 7-9
Projektis osalejad tunnevad rõõmu munadepühadest ja selleks valmistumisest. Igaüks saab kujundada vabalt valitud tehnikas pühademuna. Valminud munadest laotakse näitus seinale (Suur Munamägi)
Projekti algatajad: Marika Viks ja Ene Kruzman.

Projekt “Rõõm meie ümber”
Õpilaste vanus: 7-19
Projektis osalejad leiavad rõõmsaid hetki, tegevusi või emotsioone enda ümber ning jäädvustavad need fotodena, kujundavad neist omakorda fotokollaažid ja postitavad virtuaalnäitusele (Padleti seinale/
lingid.ee/multiprojekt) ja iga näituse külastaja saab rõõmu nautida ja suurendada omapoolse kommentaariga.
Projekti algatajad: Margit Laidvee ja Aimi Jõesalu

Projekt “Matemaatika meie ümber”
Õpilaste vanus: 5-9
Projektis osalejad märkavad matemaatikat enda ümber, teevad pilti ja koostavad ülesande sellest. Võivad teha video. Klassis/rühmas vormistatakse sein/plakat “Matemaatika meie ümber”.
Projekti algatajad: Ene Kruzman ja Nelli Kuldmaa

Projekt “Loodus ärkab! läbi programmeerimise ja robootika”
Õpilaste vanus: 6-11
Õpilased leiavad erinevaid kevade märke, vaatlevad neid ja kujutavad ise neid läbi robootika ja programmeerimise prisma.
Projekti algatajad: Kristi Rahn ja Kairi Mustjatse

Projekt “Kummituslood” - jutu kirjutamine või koomiksite loomine ning esitamine digitaalselt.
Õpilaste vanus: 7-9
Projekti tegevus: Õpilased kirjutavad üles või mõtlevad ise välja kummituslugusid. Tõestisündinud lugude puhul kindlasti märkida juurde ka, et lugu on päriselt juhtunud. Esitada võib kirjutatud faile või digitaalseid koomikseid. Kui kõik jutud on kokku kogutud, siis vormistatakse need ühiseks veebiraamatuks. Hea materjal, mida hiljem õpilastele ette lugeda või mida lapsed saavad ise lugeda.
Projekti algatajad: Maria Malozjomov ja Petri Asperk

eTwinningu projektides osalemiseks peab õpetaja end eTwinningu kasutajaks registreerima: https://www.etwinning.net/et/pub/preregister.cfm

eTwinning on tasuta ja turvaline platvorm Euroopas, kus õpetajad saavad sidemeid luua, koostööprojekte arendada ja ideid jagada. eTwinningu tegevust Eestis koordineerib Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

Foto: Koolielu arhiiv. eTwinningu suvekool Pärnus; Flickr

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet