Lapsed õpivad headust looma


Avaldaja:Madli Leikop04. Aprill 2017

Sillamäe lasteaia Päikseke õpetajad Nadežda Balašova, Žanna Mjagkova ja õpetaja abi Galina Kirjuškina tegid koos lastega projekti "Elu on antud heade tegude jaoks". Projekt meeldis ka vanematele ja vanavanematele.

Loo seadis kokku Sillamäe lasteaia Päikseke õpetaja Nadežda Balašova.

Kirjutan väike käekirjaga teksti, korrigeerin, tõmban maha, kortsutan kätes paberilehte ja... viskan prügikasti. Siis alustan uuesti. Seda vist nimetatakse loomingupiinadeks. Kuidas peegeldada paberil laste südames olevat suurt headust?  Kõik see on lastest, kes iga päev õpivad looma headust. Headus on see, mida võib näha pime ja kuulda kurt. Sa annad oma lähedasele jaki külmal ja tuulisel õhtul ning tunned samal hetkel soojust, mis ümbritseb sind igast küljest…. Just selliseid lihtsaid, lausa aabitsatõdesid mõistame koos lastega. Õpivad nemad, õpime meie.  ​

Projekti "Ettevõtlik kool" raames töötavad õpetajad projektiga „Elu on antud heade tegude jaoks”. Nad tegelevad sellega juba kaks aastat. Selle aja jooksul on lapsed ja täiskasvanud leidnud palju sõpru, abilisi ja partnereid. Õpiti luuletusi, viidi läbi vestlusi, tehti näidendeid, loeti teoseid, jagati elamusi ning iga laps soovis olla hea võlur. Võlur on aga see, kes teeb häid tegusid, üllatades ja rõõmustades sellega ümbritsevaid inimesi. Projekti eesmärgiks oli motiveerida lapsi tegema häid tegusid teiste inimeste jaoks. Iga laps peab õppima, et olla hea on kasulik, see pakub rõõmu ja on samal ajal tulus sinu enda jaoks. Ma ei karda seda sõna tulus, kuna hea olla on tõesti tulus nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Lapsed korraldasid vanematele ja vanavanematele peoõhtu. Enne seda nad uurisid, missuguseid mänge mängisid nende emad-isad, vanaemad-vanaisad, kui lapsed olid. Lapsed tegid suure seinalehe oma vanaemadest, kuhu kleepisid nende lapsepõlvepilte ja olid hämmeldunud, et ka nemad on kunagi väikesed olnud. Vanemad vaatasid kontserti, mille lapsed olid ette valmistanud. Peost tundsid rõõmu nii lapsed kui täiskasvanud.  

Peale selle kutsusime lasteaeda külla pensionäre linnaseltsist. Arvame, et kõiki puudutas soe päikesekiir ja eakatele meenus nende lapsepõlv. Kohtumise lõpus lapsed ja külalised kinkisid üksteisele südantliigutavaid kingitusi. Lisaks külastasime lastega Sillamäe laste hoolekandeasutust Lootus. Me ei läinud sinna tühjade kätega. Iga laps valmistas jõulutähte, kõik koos küpsetasime ja kaunistasime küpsiseid ja lõpuks tantsisime kõik koos. 

See suur töö annab oma positiivseid tulemusi. Lapsed õpivad teisi paremini mõistma, neil kujuneb lugupidav ja hooliv suhtumine nii kaaslastesse kui täiskasvanutesse. 

Projekti aitasid ellu viia lastevanemad, lapsed, vanaemad ja vanaisad, lasteaia administratsioon ja muusikaõpetajad. Meeldiv on, et kogu selle suure töö tegemine toimub üheskoos. Rõõmustame koos meie lasteaia lastega. Tänu sellele hinges kõlab muusika.   

Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet