Tartu Descartes'i Kool võõrustas külalisi Prantsusmaalt


Avaldaja:Madli Leikop25. Aprill 2017

Möödunud reede hilisõhtul jõudsid Tartusse Descartes'i Kooli sõbrad Prantsusmaalt Carcassone'ist. Õpilased ja õpetajad külastasid kooli aastapäevapidustusi ning Meenikunno raba.

Esmaspäeval, 24. aprillil külastasid prantsuse õpilased käsitöö ja inglise keele tunde ning said proovida traditsioonilist köievedu. Õpetajad kohtusid kolleegidega ja arutati ühise projekti küsimusi. Teisipäeval, 25. aprillil avastasid prantslased linna ja külastasid linnavalitsust ning Ahhaa teaduskeskust.

Descartes'i kooli prantsuse keele õpetajate Evelin Ranna ja Signe Annsoo sõnul pakub koostöö partnerkooliga suurepärast keelepraktikat ja teise kultuuri tundmaõppimise võimalust. Õpilased naudivad eakaaslastega suhtlemist ning korraga arenevad nii inglise kui prantsuse keele oskus.

Tartu Descartes'i Kool ja Collège le Bastion alustasid koostööd 2013. aasta sügisel, samal ajal sai alguse ka ühine blogi (https://14anseneurope.wixsite.com/carcatartu, mis eelmisel suvel võitis Prantsusmaal koolinoortele suunatud blogivõistluse ja viis nii eestlased kui prantslased preemiareisile Barcelonasse.

Allikas: Tartu Descartes´i Kooli info. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet