Nutifototöötoad „Lood läbi piltide” Tallinna Keskraamatukogus


Avaldaja:Laura Vetik04. Mai 2017

Laupäeval, 6. mail kell 12 algavad Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) noortele suunatud töötoad „Lood läbi piltide“. Töötubades tutvutakse esmalt nutitelefoniga pildistamise teooriaga ning seejärel suundutakse koos juhendajaga fotojalutuskäigule, et õpitu proovile panna.

Töötoad toimuvad maikuus laupäeviti Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8).

Esimene töötuba toimub 6. mail kell 12‒15 teemal „Algus ja seaded”. Töötoa viib läbi fotograaf Martin Dremljuga, kes selgitab, kuidas oma nutitelefonis pildistamiseks parimad võimalused seadistada ning kuidas kasutada enda kasuks valgust.

13. mail kell 10‒13 toimuvas dokumentaalfotograafia töötoas tutvustab fotograaf ja EKA magistrant Triin Kerge dokumentaalfotograafia viise ning kunstnikke ja fotograafe, kes oma praktikas on dokumentaalfotograafiat käsitlenud erisugustes vormides – nii klassikalises mõttes fotoreportaažina kui ka kunstiliste fotoprojektidena.

Kolmandas töötoas, 20. mail kell 13‒16 tutvustab blogija ja fotograaf Aili Alber fotode järeltöötlust. Töötoas teeb A. Alber ülevaate erinevatest fototöötlusterminitest, üheskoos katsetame, kuidas tehtud fotosid viimistleda, kuidas võluda pildist välja parim ja muuta see omanäoliseks. See töötuba toimub ainult raamatukogus, õues jalutuskäiku ei tehta.

Viimases töötoas, 27. mail kell 12‒15 vaatame koos Eesti Kunstiakadeemia fotograafia teise kursuse tudengite Marianna Gunja ja Elo Straussiga üle erinevad kompositsiooni võimalused, tutvume fotoajalooga ning hiljem praktiseerime omandatud teadmisi linnas pildistades.

Projekti „Lood läbi piltide“ eesmärgiks on tutvustada noortele alates 13. eluaastast fotograafia kui kunstivormi erinevaid võimalusi, kasutades selleks noorte igapäevast vahendit – nutitelefoni. Projekt annab osalejatele teadmisi ja oskusi fotograafiast ja fototöötlusest ning ühtlasi tutvustab noortele edasiõppimis- ja karjäärivõimalusi fotograafiaga seotud valdkondades.

Ootame osalema 13–26-aastaseid noori. Lisainfo ja eelregistreerimine e-posti aadressil laste@tln.lib.ee ja telefonil 683 0914. Osavõtt on tasuta.
 
Nutifototöötubade läbiviimist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Allikas: Tallinna Keskraamatukogu

Samal teemal: