Oskuste aasta Viljandi inspiratsiooniüritusel esineb taimekasvataja diplomiga näitleja Tiina Tauraite


Avaldaja:Laura Vetik10. Mai 2017

Täna, 10. mail toimub Viljandi Kutseõppekeskuses SA Innove korraldatud oskuste aasta inspiratsiooniüritus. Esinevad põllumehepaberitega näitleja Tiina Tauraite, Viljandi Kutseõppekeskuse vilistlane Tanel Peep, Sveba-Dahlen Baltic OÜ juhatuse liige Marge Tirgo ning Rajaleidja spetsialistid.

Inspiratsiooniürituse eesmärk on motiveerida noori edasiõppimisvalikul langetama otsust praktilise eriala kasuks. Viljandimaa inspiratsiooniüritus on järjekorras juba kuues ning seda tuleb kuulama pea sada kolmkümmend 7.-12. klassi noort üle maakonna.

Viljandi Kutseõppekeskuses toimuval inspiratsiooniüritusel on peaesineja Tiina Tauraite, kes õppis Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis põllumeheks. Inspiratsiooniüritusel saab kuulda, kuidas tuntud näitleja tegi teoks oma ammuse unistuse - asus õppima põllumajanduse erialal taimekasvatuse õppesuunal, et täiendada vabakutselise näitleja elukutset praktilise oskusega. Nüüdseks võib öelda, et Tiina Tauraite on edukas nii teatris, kinos, teles kui ka tšillipipra kasvatamises, sest mõni aeg tagasi tutvustas ta omakasvatatud tšillipiprast valmistatud esimest toodet ning lubab, et see on alles algus.

Viljandi Kutseõppekeskuse arvutid ja arvutivõrgud erialal lõpetanud ning hetkel Eesti Infotehnoloogia Kolledžis õpinguid jätkav Tanel Peep jagab üritusel kogemusi kutsemeistrivõistluste teemal. Tanel on edukalt osalenud kutsemeistrivõistlusel Noor Meister, esindanud Eestit meeskondlikult Euroopas EuroSkills´il ja individuaalselt ülemaailmsel võistlusel WorldSkills. Hiljem on ta treeninud ka ise õpilasi IT kutsevõistluseks.

Karjääri- ja arenguvõimalusi oma ettevõtte sektoris tuleb tutvustama Sveba-Dahlen Baltic OÜ juhatuse liige Marge Tirgo. Ettevõte tegeleb pagari- ja kondiitritööstuse seadmete tootmisega ja on läbi aastate pakkunud noortele spetsialistidele erinevaid praktikavõimalusi. Päeva teises pooles viivad Innove Rajaleidjast karjäärinõustaja Katrin Lõhmus ja karjääriinfo spetsialist Jane Ivanova osalejatega läbi lõbusa nutimängu. Päeva lõpetab Viljandi Kutseõppekeskuse tutvustus ja ringkäik.

Päevakava:
12:00 Avasõnad
12:05 Tiina Tauraite
12:25 Viljandi Kutseõppekeskuse vilistlane Tanel Peep
12:45 Marge Tirgo, Sveba-Dahlen Baltic OÜ juhatuse liige
13:05 Paus koos kerge einega
13:25 Innove Rajaleidjast Katrin Lõhmus ja Jane Ivanova
13:45 Viljandi Kutseõppekeskuse tund
15:00 Ürituse lõpp

2017. aasta on kuulutatud  oskuste aastaks, et väärtustada kutseoskusi, meisterlikkust ja elukestvat õpet Eesti ühiskonnas.

Oskuste aasta on ellu kutsunud Haridus- ja Teadusministeerium ning teema-aastat juhib Sihtasutus Innove.
Sihtasutus Innove edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi.

Oskuste aasta elluviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond. Lisainfot oskuste aasta ja toimuvate sündmuste kohta leiab veebilehelt https://oskusteaasta.ee

Allikas: SA Innove

Samal teemal: