Aafrika nädalal tutvustavad tudengid mandri rikast kultuuri


Avaldaja:Laura Vetik10. Mai 2017

Aafrika nädalal 11.-14. mai tutvustavad üliõpilased mandri värvikat kultuuri ja muusikat, samuti arutletakse Aafrika tudengite panuse üle Eesti ühiskonda, nädal lõpeb jalgpalli sõprusmänguga.

Aafrika nädal toimub Eestis kolmandat korda ning seda korraldab Aafrika tudengite ühendus AASE – Association of African Students Estonia koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga (TTÜ).

12. mail kell 10 algab Tallinna Tehnikaülikooli energeetikamajas seminar, kus esinevad TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo, välisminister Sven Mikser ning Toomas Tamsar Eesti Tööandjate Keskliidust. Seminari eesmärgiks on arutleda, kuidas saavad nii Aafrika kui ka teised välistudengid panustada oma õpingute ajal Eesti ühiskonda ning kuidas tihendada Aafrika riikide ning Eesti vahelist koostööd.

Päev varem saab alates kella 18:30-st TTÜ Tudengimajas näha Aafrika rahvariideid ja rahvatantsu ning maitsta erinevate rahvuste toite. Nädal lõpeb 13. mail, kui kell 14:30 algab jalgpalli sõprusmäng Aafrika tudengite ühenduse AASE ning Adcashi jalgpallitiimide vahel Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi staadionil (Järveotsa tee 31, Tallinn).

Täna õpib TTÜ-s 155 Aafrika riikidest tudengit, kokku on ülikoolis õppinud 231 Aafrikast pärit üliõpilast.

TAUST
Aafrika tudengite selts Eestis (AASE) loodi 2015. a.
Selts pakub Aafrikast pärit tudengitele Eestis toetust ning abi kohanemisel siinsete olude ning kultuuriga. Seltsi eesmärgiks on tutvustada Aafrika kultuuri ja inimesi, panustada positiivselt Eesti ühiskonda ning suurendada oma liikmete teadlikkust Eestist.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikool

Samal teemal:

Harno logo