Häkaton kutsub alustama oma kosmoseäriga


Avaldaja:Madli Leikop22. Mai 2017

22.–23. mail toimub Tartus esmakordne kosmosehäkaton, kuhu on oodatud kõik idufirmad, spin-offid ja kosmosehuvilised meeskonnad oma kosmoseäri arendama.

24 tunni jooksul otsitakse lahendusi konkreetsetele probleemidele kosmosetehnoloogia rakendamiseks maa peal. Osalised saavad nõu ja esitlevad oma ideid Euroopa kosmoseagentuuri tippjuhtidele, Euroopa Liidu riikide parlamendiliikmetele ja valdkonna ettevõtjatele Eestist. Parimat ideed premeeritakse 1000 ning paremuselt järgmist 500 euroga.

Ürituse ühe korraldaja, Tartu Teaduspargi ärikonsultatsiooni valdkonna juhi Andrus Kurvitsa sõnul on see üritus suurepärane võimalus kosmoseettevõtjatel, idufirmadel ja meeskondadel enda potentsiaalist märku anda ning olulisi kontakte sõlmida. Kurvits lisab: „Kosmoseärid, idufirmad ja meeskonnad, kes on huvitatud kosmosetehnoloogiate kasutamisest maapealsetes rakendustes, saavad üritusel töötada oma käimasolevate projektide või uute ideede kallal äri- ja tootearenduse ekspertide kaasabiga.“ 

Häkatoni erikülaline ning üks mentoritest on Euroopa kosmoseagentuuri tehnoloogiasiirde programmi juht Frank Salzgeber, kes on Eesti kosmoseaktivistide ideedest väga huvitatud: „Kosmosetööstus areneb praegu metsiku kiirusega ning võimalused uutel ettevõtetel alustada oma kosmoseäriga on paremad kui kunagi varem. Me ootame põnevusega, mis ideid on Eesti idufirmadel tänase kosmosetööstuse arendamiseks.“

Häkatoni korraldavad Tartu Teaduspark ja Euroopa Kosmoseagentuur ning see on esimene samm sügisel Eestis oma tööd alustava Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubaatori lansseerimisel. Tartu Ülikool on Tartu Teaduspargi asutajaliige ja Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatori ametlik partner. 

Seoses kosmosehäkatoniga kutsuvad ESTCube, Tartu Observatoorium ja Tartu Ülikool kõiki huvilisi 23. mail kell 10.15 Euroopa Kosmoseagentuuri Rosetta missiooni juhtiva teadlase Matt Taylori avatud loengule, kus Taylor räägib oma nägemusest seoses Rosetta missiooniga, selle võimalikuks teinud teadusest ja laiemast mõjust, mis missioon siiani kaasa on toonud. Rohkem infot loengu kohta leiab lehelt https://www.facebook.com/events/271035126690252/.

Registreerimine ja rohkem infot häkatoni kohta Tartu Teaduspargi kodulehel

Allikas: TÜ pressiteade. 

Samal teemal: