Häkaton otsib lahendusi neljanda võimu väljakutsetele


Avaldaja:Madli Leikop28. Märts 2017

31. märtsist 1. aprillini toimub Tartus Sparki keskuses 24 tundi vältav häkaton, kus otsitakse lahendusi väljakutsetele, mida seab avaliku arutelu sfäärile tõejärgne ajastu.

Reedel kogunevad erineva valdkondliku tausta ja kogemusega inimesed Tartus, et korraldada tiimides intensiivne ajurünnak eesmärgiga luua 24 tunni jooksul ajakirjanduslikke ja tehnoloogilisi näidislahendusi, mis võiks tagada avalikus sfääris leviva info usaldusväärsuse. 

Häkatoni projektijuht Märt Põder selgitab, et maailmas, kus populaarseid massitarbeuskumusi esitatakse tõe pähe ehk teisisõnu – kus usaldusväärsus ja tõejärgsus on terminid, mis puudutavad igaüht, on oluline mõelda võimalikele lahendustele info usaldusväärsuse tagamisel. 

Üritus lõppeb laupäeval parimate projektide autasustamisega, ajakirjanduslikult uuenduslikud andmelood (data story) avaldatakse partnerite väljaannetes, tseremooniast on ka veebiülekanne. Osalema on oodatud kõik huvilised, sõltumata erialast, valdkonnast ja kogemusest.

Täpsem info ja registreerimine: http://hack24.ut.ee

Häkaton (ehk häkkimis-maraton) on rühmatöö viis, kus erineva valdkondliku tausta ja kogemusega inimesed saavad kokku, et leida lühikese aja jooksul lahendus mõnele rühma liikmeid huvitavale olulisele probleemile.

Häkatoni korraldavad TÜ Infoühiskonna Keskus (http://utcis.ut.ee) ja TÜ Ideelabor (http://www.ideelabor.ut.ee/.

Allikas: TÜ pressiteade. 

Samal teemal: