TTÜ ja Silberauto koostöös ehitatakse ülikooli 100. juubeliks isejuhtiv sõiduk


Avaldaja:Laura Vetik31. Mai 2017

Täna, 31. mail algab Tehnikaülikooli ja Silberauto koostöös isejuhtiva sõiduki projekteerimine ja ehitamine, samuti rajatakse ülikoolilinnakusse nutika linna testlahendus koos autonoomse laadimisjaama, tõkkepuude, valgustuse ja avatud teenusteplatvormiga.

Isejuhtiva sõiduki valmimiseks sõlmivad TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo ja Silberauto juhatuse esimees Väino Kaldoja 31. mail kell 12 Tehnikaülikooli peahoones koostööleppe.

TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo sõnab, et mootorvankreid, mis saja kolmekümne aasta eest Euroopa teedele jõudsid, nimetati automobiilideks ehk iseliikuriteks: „Tallinna Tehnikaülikool astub täna koos auto leiutaja Karl Benzi sümboolse Eesti esindaja Silberautoga sammu tulevikku ja asub ehitama isejuhtivat automobiili ehk iseautot. See on väärikas väljakutse alma materi 100. juubeliks, mida teadlastel ja üliõpilastel on rõõm vastu võtta koos vilistlastest ettevõtjatega,“ rõhutab rektor Aaviksoo.

Silberauto juhatuse esimees ja TTÜ kuratooriumi liige Väino Kaldoja kinnitab: „Eesti on väike riik, sestap on oluline leida uudseid ja nutikaid lahendusi, et teistmoodi  suureks saada. Silberauto soovib tehnoloogia arengus aktiivselt osaleda ja kutsuda üles ka teisi, et Eesti tulevikus kõrvaltvaatajaks ei jääks. Tõestada nii endale kui maailmale, et tõsine tahtmine ja oskused võivad tuleviku kujundamises olla isegi olulisemad, kui suuremad materiaalsed võimalused.“

Koostöölepingu allkirjastamisel  avaldatakse ka mõned sõiduki disainilahendused, üritust assisteerib TTÜ tudengite loodud autonoomne robot-sõiduk.

prev_sketch_ises6itev_s6iduk_1_476x344.jpg

Isejuhtiv sõiduk valmib 2018. aasta sügiseks, kui Tehnikaülikool tähistab oma 100. juubelit. Sõiduk hakkab liikuma TTÜ linnakus, st maa-alal, kus on 50 hektaril 72 ehitist.

Ajakava

12:00 TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo ja Silberauto AS juhatuse esimees Väino Kaldoja sõnavõtud

12:15 lepingu pidulik allakirjutamine

12:20 projekti ülevaade, projektijuht ning TTÜ mehaanika ja tööstustehnika instituudi vanemteadur Raivo Sell

12:35 disainilahenduste tutvustus, Silberauto AS esindaja Sven Sellik

12:45 sõnavõtt Pirko Konsalt, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, isejuhtivate sõidukite ekspertrühm

Allikas: Tallinna Tehnikaülikool

Samal teemal:

Harno logo