Programmis Noored Kooli osalenud õpetajad avavad näituse oma õpetajatööst


Avaldaja:Madli Leikop07. Juuni 2017

Neljapäeval, 8. juunil avavad programmis Noored Kooli osalenud õpetajad Tallinnas Ülemiste linnakus näituse “Mille üle oled sina uhke?”. Õpetajad kasutavad erinevaid meediume, et uurida ja esitleda muutusi, mida nad nägid töö ajal iseendas ja õpilastes.

Mattias Malga ja Siim Preimani kureeritud näitusel osalevad 16 õpetajat Noored Kooli 9. lennust. Näitus avatakse kell 17.00. 

Alustavale õpetajale on esimesed paar aastat tõeline väljakutse. Lisaks uuele tööle peab õpetaja õppima tundma oma meeskonda, nii kolleege kui ka õpilasi. Näituse töödes keskendutakse õnnestumistele ja ebaõnnestumistele, rõõmudele ja raskustele, mida õpetajatöös kogetud on. Uuritakse, mida saavutasid õpilased tänu väga heale õpetajale. 

Tänaseks on näitusel osalevad 16 õpetajat koolides töötanud kaks aastat. Selle aja jooksul on võetud vastutus olla väga hea õpetaja oma õpilastele, kuid tehtud ka mõndagi ära kogukonnas laiemalt. Näituse raames mõeldakse enda senistele saavutustele ja eesootavatele väljakutsetele ning õpetaja rollist ja mõjust Eesti haridusmaastikul üldisemalt. Samas suunab näitus ka külastajaid mõtlema selle peale, mille üle nemad uhked on.

Õpetajad on uhked muutuste üle, mida nad on klassiruumis juba korda saatnud. Õpilaste üle, kellega neil on olnud võimalus koos õppida. Aja üle, mis nad on grupina ühiselt veetnud, ja sihtide üle, mis nad endile edaspidiseks on seadnud. Uhked selle üle, et nad on andnud oma panuse, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse.

Näitusega kaasneb ka avalik arutelu 15. juunil, kus osalejad ja Noored Kooli meeskond räägivad teostest ja oma tööst laiemalt. Lisaks avab näituse ajal Noored Kooli pop-up kontori samas näituse ruumides.

Näitus jääb avatuks kuni 22. juunini.

Näitust toetavad Swedbank, Mainor Ülemiste, Ülemiste City, Heateo Sihtasutus, Tridens, Espiritu de Chile ja Bel Normande.

Allikas: Noored Kooli pressiteade.

Samal teemal: