Külalisõpetajad andsid digiteemalisi tunde rohkem kui poolesajas koolis


Avaldaja:Madli Leikop19. Mai 2017

Tänavu kevadel toimunud projekti „Kõik on digi“ raames andsid külalisõpetajad enam kui poolesajas Eesti koolis kokku üle 120 digiteemalise tunni. Digilahenduste oma töös kasutamist selgitas koolitundides mitmekülgselt üle 50 külalisõpetaja Riigikogu liikmetest muusikute ja meditsiiniõeni.

„Äsja avaldatud digioskuste kasutamise uuringu tulemused näitavad selgelt, et digioskuste õpetamine koolis ei ole enam lihtsalt valikute küsimus, vaid möödapääsmatu vajadus. Me kasutame digilahendusi igapäevaselt ja kipume unustama, et see ei ole kaasasündinud oskus, vaid vajab siiski teadlikku lähenemist,“ selgitas projekti algatanud ministeeriumi e-teenuste osakonna asejuhataja Kristel Rillo. Ta lisas, et hea on näha, et projekti vastu tundsid suurt huvi nii kooli- kui külalisõpetajad.  „Digi oskuslik kasutamine ei ole enam asjakohane ainult IT-erialadel. Nii nagu digi aitab erinevates ametites tööd tõhusamalt teha, toetab see targasti kasutamisel ka õpilasi õppimisel.“

Projekti raames esinenud inimeste seas oli näiteks http://rahvaalgatus.ee projektijuht Maarja-Leena Saar, kes rääkis noortele sellest, kuidas digi aitab kodanikukohustusi täita ehk e-demokraatiast, digiallkirjastamisest ja kodanikuõigustest. Riigikogu liige Arto Aas tutvustas interneti ajalugu ehk meenutas õpilastele, et kunagi oli maailm ilma digita, samuti rääkis ta küberturvalisusest. Muusik InBoili külalistunni teemaks olid muusika ja digitaalsuse suhted. Tartu Puškini Kooli õppealajuhataja Tatjana Kodas märkis, et väga elav diskussioon arenes InBoilil 9. klasside õpilastega, kes mõnes asjas külalisõpetajaga ei nõustunud. “Koolikülastus oli huvitav ja õpetlik ning arendas õpilastes kriitilise mõtlemise oskust ja oskust vaadelda ühte situatsiooni erinevast vaatevinklist,” sõnas Kodas.

Tagasi Kooli tegevjuht Teibi Torm: „Meil on väga hea meel, et nii paljud koolid ja õpetajad, ning seda ka maapiirkondades, soovisid „Kõik on digi“ projektis osaleda. Saime esimeste nädalatega õpetajatelt rohkem kui 100 sooviavaldust digiteemalise tunniks. Meie infosüsteem on avatud aastaringselt ja seal on enam kui 3000 külalisõpetajat, keda saab ka väljaspool projekti kutsuda koolitundidesse erinevatel teemadel rääkima.“

thumbnail.png

Haridus- ja teadusministeeriumi algatatud digiteemaliste külalistundide projektis „Kõik on digi“ osales kokku 50 kooli ja 50 külalisõpetajat. Projekti peamiseks partneriks oli algatus Tagasi Kooli.

Allikas: HTMi pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: