Eesti võtab täna Saksamaalt üle eesistumise Euroopa Koolide kuratooriumis, aastase eesistumise vältel on Eesti prioriteedid digivõimaluste kasutamine õppetöös, järjepidev pedagoogiline areng ning Euroopa Koolide süsteemi kaasajastamine.
Eesistumise üleandmiseks toimub täna Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses kohtumine, kus osalevad senise eesistujariigi Saksamaa, alustava eesistuja Eesti ja tulevase eesistuja Kreeka delegatsioonid, Euroopa Koolide peasekretär Giancarlo Marcheggiano ja asesekretär Andreas Beckmann.
Üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets tutvustab kohtumisel Eesti prioriteete ja tegevusi Euroopa Koolide kuratooriumi eesistumise ajal. „Meie peamine ülesanne eesistujana on säilitada koolide hea maine ja õppetöö kõrge kvaliteet,“ sõnas Laidmets. „Eesistuja rollis juhime arutelusid ning kuulame kõigi liikmesriikide ja huvigruppide arvamusi, et saaks teha tasakaalukaid ja üksmeelseid otsuseid Euroopa Koolide süsteemi arendamisel.“
Eesti üks prioriteete on digivõimaluste kasutamine igapäevases õppetöös. Üldharidusosakonna nõunik Katre Mehine märkis, et tähelepanu all on digitaalse õppevara kvaliteet ja kättesaadavus nii õpetajale kui õpilasele, samuti digipädevuse kui üldpädevuse arendamine kõigis õppeainetes. „Nutitelefonide, tahvelarvutite ja teiste digiseadmete eesmärgistatud ja teadlik kasutamine kindlasti rikastab õppetööd. Nii saab õppijate vajadusi ja võimalusi rohkem arvestada ning seega saavutada paremaid õpitulemusi,“ lisas Mehine.
Euroopa Koolide süsteemi kaasajastamisel on märksõnadeks juhtimisstruktuuri ümberkorraldused ja koolide akrediteerimine. Kolmas prioriteet – pidev pedagoogiline areng tähendab eelmiste eesistujate tegevuste jätkamist ning töögruppide ettepanekute kaalumist, fookuses on elukestva õppe võtmepädevuste lõimimine ainekavadesse.
Erinevalt Eesti eesistumisest Euroopa Liidu Nõukogus kestab Euroopa Koolide süsteemis eesistumine terve aasta ja roteerub vastavalt riikide tähestikulisele järjekorrale. Osaline kokkulangevus Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajaga on juhuslik.
Taustainfo
Allikas: Haridus- ja Teadusministeerium
Samal teemal: