Descartes'i kooli suvepäevad ühendavad keeleõppe ja puhkuse


Avaldaja:Madli Leikop03. Juuli 2017

Ligi 40 õpilasele algas suvepuhkus Descartes'i kooli prantsuse keele suvepäevadega Rogosi mõisas Võrumaal. Viis päeva nautisid prantslaslikku meeleolu 4. klasside õpilased ja teist sama palju 5.-6. klasside õpilased.

Suvepäevadel osalenud Loviisa Koltšin ütles, et suvepäevad tähendavad puhkamist ja ajaveetmist sõprade ning prantsuse keelega.

Juba viiendat aastat suvepäevi korraldanud õpetaja Lilia Miilaste ütles, et mõte algas soovist pakkuda lastele turvalist ja tuttavat, kuid ometi teistsuguses keskkonnas puhkamise võimalust. „Meie eesmärk on ühendada mõnus olemine ja väike õpe,“ rääkis ta.

Natuke keeletunde

Suvepäevade keeletunnid toimuvad päeva esimeses pooles – kella 10st 13ni. Õpilased on jaotatud kahte rühma, ühte õpetab Miilaste ise, teist Signe Annsoo. „Kahes rühmas tegutsedes on iga õpilase jaoks rohkem aega,“ selgitas Miilaste ja lisas, et eelkõige on rõhk suulisel eneseväljendusel.

„Suvepäevadel kordame õppeaasta jooksul õpitut. Uut materjali me ei võta, sest õpilased peavad ikka puhkama ka,“ ütles Miilaste. 4. klassid tegelesid perekonna ja sellega seonduvate teemadega, 5. klassid lugesid Charles Perrault' muinasjutte „Punamütsike“, „Sinihabe“ ja „Saabastega kass“ ning etendasid neid. 6. klassid koostasid vabalt valitud teemal ajalehe või ajakirja.

Õpilased kinnitasid, et õppimine läheb lõbusalt ja kolmetunnised sessioonid mööduvad ootamatult kiiresti.

Pärastlõunad ja õhtud on suvepäevadel alati olnud erinevate rohkem ja vähem prantslaslike tegevuste päralt: omal kohal olid nii prantsuse köögist pärit roogade valmistamine, ratsutamine, juustude maitsmine, mõisaroosi õmblemine kui ka näiteks Pähnamäe talu, Värska veekeskuse ja Kreutzwaldi muuseumi külastamine. Sel korral vedas isegi nii, et laagri ajal toimus mõisas Prantsusmaa-teemaline barokk-jazz kontsert, kus muusikud esitasid katkendeid Prantsuse helilooja Claude Bollingi kahest süidist flöödile ja klaverile.

IMG_2568.JPG

Linnakärast eemal

Päevakavas olulisel kohal olid ka hommikujooks koos võimlemisega, lugematud ujumised ja paadisõidud mõisa juures olevas järves, prantsuskeelsete filmide vaatamine, prantsuskeelsete laulude laulmine ja lihtsalt mõnusa aja ning koha nautimine.

Epp Maria Orglaan kiitis võimalust olla looduses ja head õhkkonda. „Siin laagris ei tülitseta kunagi ja kui väike probleem ka tekib, saab see alati hea lahenduse,“ kiitis ka Lisett-Marleen Pihlik. Liina-Lisandra Vatman rääkis, et väga põnev on õhtuti peitust mängides mõisa peidukohti ja pööningut avastada.

Kuigi osalenud õpilased ütlesid, et sooviksid võib-olla tihedamini poodi külastada ja õhtuti kauem üleval olla, siis avaldasid nad siiski lootust, et nad ka järgmistel aastatel suvepäevadele minna saavad, ja arvasid, et suvepäevad võiksid tulevikus kauem kesta. „Need viis päeva tegid mu tuju väga heaks ja need jäävad mulle igaveseks meelde,“ sõnas Jaanika Helmik.

Loo ja fotode autor on Tartu Descartes'i Kooli kommunikatsioonijuht Marii Kangur. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet