Tehnikaülikoolis algas õppimaasumise kinnitamine


Avaldaja:Madli Leikop14. Juuli 2017

Tallinna Tehnikaülikooli avaldas sisseastumise infosüsteemis http://www.sais.ee vastuvõetute esialgsed nimekirjad ning tudengikandidaat peab kahe ööpäeva jooksul kinnitama oma õppimaasumise, vastasel juhul jääb ta tehnikaülikoolis õppimisvõimalusest ilma.

Magistriõppes, kus on peamiselt konkursi alusel vastuvõtt, läheb õppekoht aga pingereas järgmisele kandidaadile. 

Esialgsetel andmetel esitati tehnikaülikoolile kokku 8181 kvalifitseeruvat avaldust, esimeses astmes õppimiseks esitati 5202 avaldust, magistriõppes 2567 ja doktoriõppes 412 avaldust.  Tehnikaülikooli välistudengite vastuvõtt lõpeb septembri lõpus.

Enim avaldusi on esitatud integreeritud, bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes ärinduse, rakendusliku majandusteaduse, IT süsteemide arenduse ning ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise erialadele. 

Magistriõppes on populaarseteks õppekavadeks personalitöö ja -arendus, juhtimine ja turundus, ärirahandus ja majandusarvestus ning äriinfotehnoloogia.

Eestikeelsetel õppekavadel täiskoormusega õppimine on TTÜs tasuta. Tehnikaülikoolis saab õppida tehnika-, IT, inseneri-, loodus- ja majandusteaduste õppekavadel. Bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidusõppes saab valida 35 õppekava vahel, magistriõppekavu on kokku 48.

TTÜ on kaasaegne tehnoloogiaülikool, mille tugevus on tehnika-, loodus-, täppis-, sotsiaal- ja terviseteaduste sünergias. TTÜ vastutab eelkõige inseneride ja tehnikateadlaste järelkasvu tagamise eest Eestis. 

Ülikoolis on 700 õppejõudu ja rohkem kui pooltuhat teadustöötajat, TTÜ vilistlaste arv ulatub 70 000-ni. Üliõpilastele pakutakse suurepärast tudengi- ja kultuurielu, ülikooli majutus- ja sportimisvõimalused on ühed paremad Põhja-Euroopas.

Allikas: TTÜ pressiteade. 

Samal teemal: