Gümnaasiumiõpilastele valmis küberkaitsekursus, aga sellest tuleb lastele rääkida juba esimeses klassis, sest muidu on hilja


Avaldaja:Madli Leikop24. Juuli 2017

Nutitelefone kasutavad üha nooremad lapsed ja küberohtudest räägitakse juba esimestes klassides, kirjutab Katre Pilvinski portaalis http://geenius.ee. Küberharidus on muutumas Eesti koolides igapäeva osaks.

Valminud on ka uus temaatiline ainekava.

Äsja toimunudKüberolümpia seminaril rääkis veebikonstaabel Maarja Punak, millised trendid valitsevad digitaalses ohutuses politsei vaates. Kui Punak koole külastab, siis kõige tavalisem asi, millest ta oma loengutes räägib, on mobiiltelefon, kuna sellest algab nutihügieeni teema, kirjutab oma artiklis Katre Pilvinski. 

“Oleme jõudnud ajajärku, kus lapsevanemad nõuavad, et lapsel peab olema lasteaias kaasas telefon, et nad saaksid pidevalt oma lapsevanemaga ühenduses olla. See on üks trend ja me ei tea, kuhu see välja viib,” tunnistas Punak.

2000ndate keskpaigas käis veebikonstaabel koolides mobiiltelefoniga seonduvatest probleemidest rääkimas 7. ja 8. klassile. “Praegu oleme jõudnud sinnani, et neist samadest asjadest tuleb rääkida esimeses, teises ja kolmandas klassis. Neljas ja viies klass on juba ammugi liiga hilja,” lausus ta.

Loe artiklit täismahus siit!

Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet