Prantsuse koor tegutseb rõõmu najal


Avaldaja:Madli Leikop25. Juuli 2017

Tartu Descartes'i Koolis on koorilauljaid alati palju olnud. Selgi aastal osalesid noorte laulu- ja tantsupeol nii laste-, mudilas- kui poistekoor.

Kõige arvukam on aga vaieldamatult juba kümme aastat tegutsenud prantsuse koor, mis kõigil kooli kontsertidel 50-pealisena üles astub.

4.-6. klassi õpilastele mõeldud prantsuse kooris osalemine on täiesti vabatahtlik ja isegi viisi pidamine ei ole koori pääsemiseks määrav. „Laulame rõõmu pärast! Et kõik oleks õnnelikud,“ rääkis prantsuse keele õpetaja ja koori eestvedaja Lilia Miilaste.

„Ma armastan muusikat ja kõigile lastele esinemisvõimaluse andmine teeb mulle endale nii palju rõõmu,“ sõnas ta ja lisas, et õpilastele on tunnis laulmine vahelduseks ja samas mõjub hääldamisele hästi.

Kooriproovid toimuvad vahetundidel, et lastele mitte lisakohustust tekitada. Ka laulude õppimisele lähenetakse loominguliselt. „Näiteks õppisime Champs-Élysées'd, siis jagasin salmid õpilaste vahel ära, et osad õppisid ühe ja teised teise, et liiga palju pinget ei oleks,“ selgitas Miilaste.

Ideed õpitavateks lauludeks jõuavad Miilasteni erinevaid teid pidi. Peale seda, kui ta eelmisel suvel Nizzas koos lastega terrorirünnaku keskmesse sattus, õpetas ta koorile laulu „La paix sur terre“ („Rahu maa peal“). Kui tunnis õpiti Prantsuse revolutsiooni, siis lauldi muusikali „Hüljatud“ laule ja Eurovisiooni ajal prantsuse eurolaule.

LO6A0127.JPG

Lisaks kooli traditsioonilistele pere-, jõulu- ja aastapäevakontsertidele on koor käinud esinemas ka näiteks vaimse tervise hooldekeskuses ja Prantsuse Instituudi korraldatud frankofooniapäeval.

Loo saatis Koolielule Descartes'i kooli kommunikatsioonijuht Marii Kangur

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet