Majandusteaduskond kolib kaheks aastaks endisse Rahvusarhiivi majja


Avaldaja:Laura Vetik02. August 2017

Tartu ülikooli majandusteaduskond kolib 7. augustist kuni uue õppe- ja teadushoone DELTA valmimiseni Rahvusarhiivi endisesse majja Liivi tänaval.

Kolimine algab 7. augustil ja kestab ilmselt terve nädala. Majandusteaduskonna haldusdirektori Tuuli Ruusi sõnul on sel ajal häiritud telefoni- ja internetiühendus, kuid kõik praegusel perioodil oluline, nagu vastuvõtt magistriõppe avatud ülikooli, toimib ja vastuvõtuga seotud töötajad saavad paika esimesena. „Alates 8. augusti hommikust tuleks sisseastujatel dokumentidega pöörduda juba uuele aadressile J. Liivi 4, ruum 108,“ lisas Ruus.

Majandusteaduskonna, arvutiteaduste instituudi ning matemaatika ja statistika instituudi uus ühine õppe- ja teadushoone Delta valmib plaanide kohaselt 2019. õppeaasta alguseks. Tartu ülikooli kinnisvaraosakonna arendustalituse juhataja Viljo Videri sõnul läheb senine majandusteaduskonna hoone lammutamisele, et uutele elanikele ja nõudmistele ruumi teha. „Lammutamisprojekt on olemas, lammutamine ise on osa ehitushankest ning hanke kuulutame välja hiljemalt augusti lõpuks. Kõige varem saab lammutama hakata oktoobri lõpus, novembri alguses,“ lisas Vider.

Rohkem kui 1500 tudengit mahutav Delta ehitatakse kesklinna, senise majandusteaduskonna hoone asemele ning seda ümbritsevatele kruntidele aadressidel Narva mnt 4, 10, 2b ja 2d, uueks aadressiks saab Narva mnt 18. Hoone kavandatavaks üldpinnaks on ca 17 000 m², lisaks maa-alune parkla. Projekti rahastatakse osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondist ja projektist „Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA“. Arhitektuurse lahenduse ICONICUMi autorite kollektiivi juht on Illimar Truverk.

Seni on Liivi tänaval majandusteaduskonna kasutada raamatukogu, arvutiklass, kuus auditooriumi ja töötajate kabinetid. Kogu õppetöö sinna siiski ei mahu ja seetõttu toimub osa loenguid ülikooli peahoones Ülikooli 18 ning Lossi 36, J. Liivi 2  ja Näituse 2 õppehoonetes.

Allikas: Tartu Ülikool

Samal teemal: