Kooliaastat alustab Tartus esimese koolikella jooks


Avaldaja:Madli Leikop16. August 2017

31. augustil toimub Tartu kesklinnas esimese koolikella jooks, millega saavad nii suured kui väikesed jooksusõbrad toetada liikumispuudega lapsi ja noori.

Heategevusjooksu osavõtumaks on vähemalt üks euro, annetustena kogutud osavõtutasuga toetatakse Tartusse liikumispuudega lastele ja noortele spordisaali rajamist ning spordihuviliste invatransporti sinna.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on heategevusjooksu juhtmõte „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. Tema selgitusel on taolise heategevusliku kogupereürituse teine suurem eesmärk osutada avalikkuse tähelepanu sellele, et rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine. „Ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Tihti on see aga erinevatel põhjustel kas raskendatud või suisa võimatu,“ nentis ta.

Esimese koolikella jooksul on täiskasvanutele ja gümnaasiumile kavas ligi 3 km distants Toomemäel, samuti on  eraldi stardid 3- kuni 6-aastastele, 1.-4. klassi ja 5.-9. klassi  lastele. Jooksudele saab registreeruda 28. augustini internetis aadressil http://www.tervisepark.ee/uudised ning ka võistluspäeval kohapeal.

Lisaks sellele oodatakse ettevõtteid ja organisatsioone 3-liikmeliste võistkondadena osa võtma ratastoolirallist. Ka ratastoolirallist osa võttes palutakse teha vähemalt 1-eurone annetus! Ratastoolirallile saab eelregistreeruda telefonil 5342 0760 või info@tervisepark.ee.

Lisaks jooksmisele saab kogupereüritusel osaleda mitmetes teistes tegevustes: Motohunt Autokool korraldab vigursõidu tsiklitel, Tanel Joost teeb demosõidu käsijuhitava sportkardiga, Õnneleid Liikluskooli abiga saavad lapsed proovida ise jalgrattaga vigursõitu teha, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli telgis saab mõõta tervisenäitajaid, osaleda saab Nutrilligent OÜ tervisliku toitumise töötoas, ITAK OÜ telgis saab proovida ratastooliga liikumist, Tarbatu Tervisepargi eestvedamisel toimub ühisvõimlemine, JJ-Street Tantsukool esineb tantsulise etteastega, Kõrgem Sõjakool ja Päästeamet näitavad sõidukeid ja varustust,  Eesti Invaspordi Liit ja Eesti Paraolümpiakomitee tutvustavad erinevaid invaspordivõimalusi.

Õhtu pärliks on väike kontsert Lauri Liivilt ja Olav Ehalalt.

Heategevusjooksu peakorraldaja on Tarbatu Tervisepark OÜ ning selle läbiviimisele aitavad kaasa 20 vabatahtlikku. Loositavad auhinnad paneb välja Sportland.

Allikas: Tarbatu Tervisepark OÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

Harno logo