TTÜ logistika suvekool ühistranspordi rollist ja tulevikust


Avaldaja:Madli Leikop23. August 2017

Tehnikaülikooli logistika suvekool keskendub ühistranspordile, selle planeerimisele ning uudsetele lahendustele ja sõidukitele.

Suvekool „Ühistranspordi roll ja korraldus täna ning homme“ toimub TTÜ Mektorys ning kestab 25. augustini. 

TTÜ transpordiplaneerimise professor Dago Antovi kinnitusel on ühistransport meie liikumissüsteemis olulise tähtsusega, kuid selle olulisus suureneb juba lähitulevikus veelgi, kuna lisanduvad uued tehnoloogilised lahendused: „Näiteks isejuhtivad sõidukid ja nõudluspõhised ühistranspordilahendused, kus bussid liiguvad siis, kui sõitjad seda kõige enam vajavad. Samuti kasvab arusaam säästlike transpordilahenduste olulisusest tervikuna. Ja mõistagi on just praegu, mil käimas on haldusreform, ühistranspordi korraldusel eriti oluline kaal, et tagada senisest suuremates omavalitsustes nende elanikele teenuste kättesaadavus võimalikult hea kvaliteedi ja mõistliku maksumusega.“

Suvekoolis analüüsitakse, kuidas planeerida hästi toimivat ühistranspordisüsteemi, milline on kohaliku ja üleriigilise transpordikorralduse tulevik, samuti tuleb vaatluse alla era- ning avaliku sektori rahastatavad süsteemid.

Lisaks Eesti kogemusele saab suvekoolis ülevaate ka ühistranspordi rollist ja tulevikust Euroopa Liidus, oma nägemusi ja vaateid ühistranspordi tulevikule tutvustavad ka Soome spetsialistid.

Suvekoolis peavad ettekande enam kui 20 eksperti, näiteks regionaalminister Jaak Aab, Henrik Hololei (Euroopa Komisjon), Tapani Touru (HSL Helsinki Region Transport), Kirke Williamson (Maanteeamet), Andres Harjo ja Mari Jüssi (Tallinna Linnavalitsus), Martin Villig (Taxify). 

Suvekooli toetavad Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fond projekti „Eesti IKT Klaster“ raames, Tallinna Linnatranspordi AS ja Tallinna Tehnikaülikool.

Allikas: TTÜ pressiteade. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet