sTARTUp Day 2017 loob pinnase suurteks tegudeks


Avaldaja:Madli Leikop19. September 2017

Märksõnad:

,

8. detsembril toimub Tartus juba teist aastat järjest sTARTUp Day ärifestival.

Ürituse peateema “From Zero To Hero” („Nullist kangelaseks”) koondab ettekandeid ja seminare rahvusvaheliste idufirmade juhtidelt, kes on ise väheste vahenditega kasvatanud edukaid ettevõtteid. 

sTARTUp Day 2017 suurüritus toimub teaduskeskuses AHHAA, mis muudetakse tõeliseks iduettevõtete mekaks. Külalised saavad nautida hommikust õhtuni kestvat sisutihedat programmi, mis on jaotatud nelja lava, kahe töötoa ning terve teaduskeskuse peale.

Ettekannete kõrval on ühele lavale koondatud liftikõned. Kogu päeva vältel on võimalik laval oma müügikõne esitada investoritele, partneritele ja tulevastele klientidele. Lisaks on Firelight-nimelisel laval võimalus küsida tuntud inimestelt. 

Küsimusi ootab ning enda kogemusi tuleb jagama ka Rick Rasmussen, UC Berkeley Ülikooli õppejõud. Rasmussen on olnud seotud tõeliselt edukate firmadega – kolm ettevõtet, mille juhtivtöötajate ridadesse ta on kuulnud, müüdi koguarvestuses 8 miljardi dollari eest. Ricki sõnul ootab ta ürituselt võimalust ka ise midagi kõrva taha panna: „Eestil on väga hea maine ettevõtluse ja ettevõtete juhtimise osas, mistõttu ootan eelkõige ideede vastastikust vahetamist.”  

Võrreldes eelmise aasta avaüritusega tulevad korraldajad sel aastal välja mitmete uuenduste ja üllatustega. „Oleme kokku pannud veelgi sisukama programmi ligikaudu 100 esinejaga. Kohtumiste eelkokkuleppimise rakendus loob paremad võimalused partnerite ja investoritega kohtumiseks. Sisutihedad on ka üritusele eelnev ning järgnev päev – toimuvad EstBAN juubeligala, koolitused ning rahvusvaheline moeturg,“ sõnas festivali peakorraldaja Ermo Tikk. 

Teemadest tulevad tänavu käsitlemisele tootearendus, biotehnoloogia, bränding, andmete turvamine, kosmose tehnoloogia jpm. 

Idufirmas Starship Technologies arvutite visiooni ja taju eest vastutav Kristjan Korjus käsitleb palju kõmu tekitanud masinõppe teemat. „Masinad on meie elu teinud järjest mugavamaks juba aastatuhandeid. See protsess kiireneb ning sellega kaasa liikumine on olnud riikidele ja inimestele väga hea. Samas on mul endalgi natukene kõhe tunne, kui nüüd hakkavad masinad meilt ära võtma ka mõtlevaid töid,” avas Korjus ettekande tagamaid. 

Oluliste teemakäsitluste kõrval saavad kõik külalised sel aastal tasuta pääsme ka järelpeole, mis saab olema suurejooneline sündmus Turu spordihoones. 

sTARTUp Day 2017 korralduslikud partnerid on Tartu linn, Tartu ülikool, Startup Estonia ja Tartu ettevõtluskogukond. Tegemist on suurima iduettevõtetele, investoritele, tehnoloogia eestvedajatele, noortele, ametnikele ja meediale suunatud ärifestivaliga Baltikumis. 

Allikas: TÜ pressiteade. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet