Robotex jagas haridusasutustele roboteid


Avaldaja:Madli Leikop04. Oktoober 2017

Robotex soovib Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks kinkida robootikasündmuse, mille raames on eesmärk saada maailma suurimaks. Selle raames jagas Robotexi meeskond 100 robotit haridusasutustele ja huviringidele üle kogu Eesti.

Taotlusi võisid esitada üldharidus- ja huvikoolid ning huviringid. 100 robotit läks jagamisele 42 kiirema organisatsiooni vahel ning taotlusi esitati nii maalt kui linnast üle terve Eesti. ‘’Taotlemine algas reedel ja esmaspäeva hommikuks olid kõik robotid omale kodu juba leidnud,’’ ütles Robotexi infojuht Birgit Aljaste.

Roboteid jagatakse teist aastat. Eelmisel aastal jagas Robotex sama kampaania raames 100 Edisoni haridusrobotit. Sel aastal jagati Makeblocki mBot roboteid, mis on mõnevõrra keerukamad ning suunatud pigem põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele.

‘’Kui meil on täna lasteaedades ja ülikoolides robootikahuvi üsna suur, siis põhikoolis ja gümnaasiumis on see pigem madal. Täiendavate võimaluste pakkumiseks suunasimegi kampaania sel aastal just neile,’’ lisas Aljaste selgitades sihtgrupi valikut.

Taotluse esitanud organisatsioonidel on kohustus osaleda saadud robotitega 2017. ja 2018. aasta Robotexi võistlustel, mis toetab ka Robotexi eesmärki püstitada sel aastal suurima robotite arvuga võistluse Guinessi rekord.

mBot.jpg

Robotex toimub sel aastal 24.-26. novembrini Tallinnas Eesti Näituste Messikeskuses.

Tegemist on tehnoloogiaalase kogupereüritusega, kus on tegevusi igas vanuses võistlejale, pealtvaatajale ja huvilisele. Kolme päeva jooksul saavad Robotexi külastajad osa robotivõistlusest, tehnoloogianäitusest, konverentsist ja töötubadest. Robotex toimub koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooliga.

Allikas ja foto: Robotexi pressiteade. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet