EL-i kutsehariduse juhid arutavad Tallinnas tuleviku töö ning kutsehariduse tuleviku üle


Avaldaja:Madli Leikop09. Oktoober 2017

Täna Tallinnas toimuval Euroopa Liidu kutsehariduse juhtide kohtumisel võetakse fookusesse kutsehariduse ja oskuste tulevik Euroopas, mis on üheks peamiseks aruteluteemaks Euroopa Liidu haridusministrite kohtumisel Brüsselis 20. novembril.

Kohtumist juhib Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Helen Põllo, kelle sõnul täna algaval kohtumisel keskendutakse eelkõige sellele, kuidas tuleviku töö ja oskused mõjutavad töökohapõhise õppe ja praktikakorraldusega seotud küsimusi. “Kogu kutseõppes on võtmetähtsusega õpetajate ja juhendajate oskused ning teadmised. Kuidas aga muutuvad õpetajate ja juhendajate roll ja kohustused tööstuse digitaliseerimise, innovatsiooni ja uute oskuste valguses, on paljude riikide jaoks  muutumas kutsehariduse kriitiliseks võtmeküsimusteks,” sõnas Põllo.
  
Paaripäevane koosviibimine Eestis annab kutsehariduse juhtidele võimaluse jagada parimaid praktikaid, külastada Eesti kutsekoole kui arutada koos Euroopa ettevõtete ja ametiühingute katusorganisatsioonidega tulevikutrendide ja 2020+ visioonide üle.

Kutsehariduse peadirektorite kohtumine toimub Tallinnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames. Haridusvaldkonnas keskendub Eesti eesistujana õppe nüüdisajastamisele kõigil haridustasemetel ning hariduse ja töömaailma seostele.

Eesti eesistumise hariduse, teaduse ja noortevaldkonna prioriteetide ja ürituste kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Allikas: HTMi pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: