Looduse tundmise võistluse "Loodus lummab" võitis Tartu Erakool


Avaldaja:Madli Leikop11. Oktoober 2017

Sellel sügisel toimus juba kuuendat korda Tartu linna 2. klasside õpilastele looduse tundmise võistlus „Loodus lummab“. Võistlus koosnes kahest osast - veebivoorust ja katsete voorust.

Loo ja fotod saatis Koolielule Tartu Kivilinna Kooli õpetaja, "Loodus lummab" korraldaja Helis Hani

27. septembril toimunud veebivoorust võtsid osa Tartu linna kaheteistkümne kooli 4-liikmelised võistkonnad. Veebivoorus pidid õpilased kirjelduse ning lehtede järgi ära arvama õiged puuliigid, nimetama kodulinde, teadma seene osasid, paiga- ning rändlinde ja erinevaid lilleliike. Veebivooru tulemuste põhjal pääsesid katsete vooru kuue kooli võistkonnad.

IMGP4239.JPG

Katsete voor toimus 4. oktoobril Tartu Kivilinna Kooli õuealal. Selles voorus pidid võistkonnad lahendama järgmisi põnevaid ülesandeid: tundma ära ning uurima pillirootaime (mõõdeti tõlviku, varre ja lehe pikkusi); selgitama toore muna abil välja, missuguses veetopsis on soolane vesi; silpidest kokku panema lindude nimetused ning paigutama linnuliigid tabelisse vastavalt sellele, kas ta on paigalind või rändlind; mõõtma kase ja tamme tüve ümbermõõdu 1,3 meetri kõrguselt; jäljeraamatu abil välja selgitama, missugustele loomadele need jäljed kuuluvad ning ennustama, mitu männikäbi mahub 100 grammi sisse, kui viis männikäbi kaaluvad kokku 30 grammi. 

IMGP4233.JPG

Keskustes juhendasid väikseid loodushuvilisi Kivilinna kooli 8.d klassi õpilased.  Võistlus oli äärmiselt põnev ning tasavägine.

Tartu linna 2. klasside looduse tundmise võistluse „Loodus lummab“  võitis Tartu Erakool, II koha saavutas Tartu Descartes`i  Kool  ja III koha Miina Härma Gümnaasium. 

Väga tublid olid kõik võistlusel osalenud õpilased! Tänu- ja kiidusõnad õpilasi juhendanud õpetajatele!

IMGP4226.JPG

Suur tänu asutustele, kes toetasid võistlust „Loodus lummab“ auhindadega! Nendeks olid Tartu Linnavalitsuse haridusosakond, Tartu Infokeskus, Eesti Ornitoloogiaühing, Ahhaa Teaduskeskus, Tartu Loodusmaja, Kino Cinamon,  Vellavere-Vapramäe-Vitipalu Sihtasutus, Kirjastus Koolibri ning Eduring Koolitused.

Samal teemal: