Klassiga kinno!


Avaldaja:Madli Leikop12. Oktoober 2017

Tallinnas kinos Sõprus toimuv "Klassiga kinno" programm on spetsiaalselt koolinoorte jaoks kureeritud programm, mille raames tuuakse igal kuul noorteni üks dokumentaalfilm, mis muidu kinolevis kättesaadav ei ole.

Oktoobri filmiks on dokumentaalfilm „Sonita“, mis jutustab südamliku loo 18-aastasest Afganistani neiust, kelle unistuse elluviimisel on elus mitmeid takistusi. 

Filmi tutvustus:

Kui 18-aastane Sonita saaks ise valida, siis oleks Michael Jackson tema isa ja Rihanna tema ema. Ta jäädvustab scrapbook’i lõikeid oma suurest unistusest – saada kuulsaks räppariks. Hetkel on küll tema ainsateks fännideks teised teismelised tüdrukud, kellega koos Sonita Teherani varjupaigas elab.

Seal saab Sonita, kes on pagulane Afganistanist, nõustamist kogetud traumade järel, mille all ta on kannatanud, ning abi tuleviku välja kujundamisel. Aga tema perekonnal on muud plaanid – Sonita on pruut, kelle väärtus on 9000 dollarit. Kõigele lisaks ei ole naistel lubatud Iraanis laulda. Kuidas õnnestub Sonital ikkagi oma unistused täide viia?

Režissöör Rokhsareh Ghaemmaghami on isiklikult seotud sellele küsimusele vastamisega, tõstatades arutelu teemal, kuidas dokumentaalfilmide tegijad peaksid oma objektidesse suhtuma. See on vaid üks mitmetest üllatavatest keerdkäikudest noore naise põneval eneseotsingu teekonnal. Filmi tuumaks on Sonita vastuhakk sundabielu vastu läbi kunsti meediumi – luues muljetavaldava ja dramaatilise räpivideo.

Lisainfo ning filmi treileri leiate meie kodulehelt -  http://kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-kinno-sonita.

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 18. ja 19. oktoobril kell 15.00. Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee. Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Kinos Sõprus toimuv "Klassiga kinno" programm on  spetsiaalselt koolinoorte jaoks kureeritud programm, mille raames toome igal kuul noorteni ühe dokumentaalfilmi, mis muidu kinolevis kättesaadav ei ole. Programmi toetab Kultuurkapital. Väga hea meel on teatada, et aasta lõpuni on filmid välja valitud. Täpsem info filmide ja linastusaegade kohta meie kodulehel:

novembri film „Plastist ookean“ - http://kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-kinno-plastist-ookean

detsembri film „Audrie ja Daisy“ - http://kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-kinno-audrie-ja-daisy

Allikas: kino Sõprus info.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet