Kuressaares innustab noori tippkokk Jörgen Kohal


Avaldaja:Madli Leikop31. Oktoober 2017

Täna kell 12 toimub Kuressaare Ametikoolis järjekordne SA Innove korraldatud oskuste aasta inspiratsiooniüritus. Üritusel räägib oma tööst ja karjäärivalikutest tippkokk Jörgen Kohal, kelle võimuses on tuntud poeketi valmistoitude peakokana suure osa Eestimaalaste maitse-eelistuste kujundamine.

Oskuste aasta inspiratsiooniüritusele on registreerunud sadakond põhikooli õpilast erinevatest Saaremaa koolidest, kes tulevad tutvuma kutsehariduse võimalustega. 

Kuressaares toimuva ürituse peaesineja on tippkokk Jörgen Kohal, kes on ka ise Kuressaare Ametikooli vilistlane. Vaatamata oma noorele eale, on Kohalil selja taga eeskujulik karjäär mitmetes tuntud restoranides. Näiteks kalarestoranis City Marina töötas ta peakokana ning aastaid parimate restoranide edetabelis figureerinud restoranis Noa peakoka asetäitjana. Tänasel päeval on ta restoranitöö vahetanud Rimi Eesti peakoka ameti vastu.

Lisaks Kohalile räägib oma sektorist ning karjäärivõimalustest väikelaevade tootmisega tegeleva OÜ Alunaut tegevjuht Mark Muru ning Kuressaare Ametikoolis kunstilise kujundamise eriala lõpetanud Risto Ränk. Päeva lõpetavad Rajaleidja spetsialistid, kes aitavad noortel läbi mängu leida oma tugevaid külgi ja huvialasid ning seeläbi juhatada suund kätte karjääriplaneerimise radadel.

SA Innove korraldatud oskuste aasta inspiratsiooniüritused on toimunud juba seitsmes maakonnas üle Eesti. Ettevõtmise eesmärk on tutvustada noortele kutsehariduse mitmetahulist maailma ja innustada kaaluma edasiõppimisvalikuna erialasid, mis annaks praktilised oskused.

2017. aasta on kuulutatud oskuste aastaks, et väärtustada kutseoskusi, meisterlikkust ja elukestvat õpet Eesti ühiskonnas. Oskuste aasta on ellu kutsunud Haridus- ja Teadusministeerium, elluviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond ja teema-aastat juhib Sihtasutus Innove.

Jörgen Kohal foto.jpg

Lisainfot oskuste aasta ja toimuvate sündmuste kohta leiab veebilehelt https://oskusteaasta.ee.

Allikas ja foto: SA Innove pressiteade. 

Samal teemal: