Täna toimub Ida-Virumaa noorte karjäärikonverents "Julgelt tulevikku"


Avaldaja:Madli Leikop01. November 2017

Täna toimub Ida-Virumaa noorte kolmas karjäärikonverents „Julgelt tulevikku“, kus õpilastega koos heidavad pilgu tulevikku ja töö- ning hariduselule parlamendisaadik Kaja Kallas, idufirma GoWorkaBit kaasasutaja Kei Karlson ja mitmete teiste elualade eksperdid.

Jõhvi kontserdimajas kell 10-15.30 toimuvat „Julgelt tulevikku 2017“ korraldavad Ida-Virumaa Rajaleidja keskus koostöös Euroopa Parlamendi infobürooga Eestis. Sel aastal kutsuvad korraldajad tulevikuteemadel kaasa mõtlema ennekõike maakonna koolide abituriente ja kutseõppeasutuste lõpukursuste õpilasi, et peagi uute valikute ees seisvad noored oleks teadlikud oma karjäärivõimalustest ja oskaksid neid analüüsida. 

Konverentsil kõnelevad oma karjääri kujunemisest ja kujundamisest, tööturu tulevikutrendidest ja väljavaadetest ning valikute langetamisest erinevate elualade asjatundjad ja praktikud nagu Euroopa Parlamendi liikmed Kaja Kallas ja Indrek Tarand, Kutsekoja OSKA programmi arendusjuht Tiia Randma, töövahenduse idufirma GoWorkaBit’i kaasasutaja Kei Karlson, Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri prefekti kohusetäitja Tarvo Kruup ja mõtteviisitreener Diana Teniste. Iga osaleja, keda on kokku 400 ringis, leiab just enda jaoks huvipakkuva teema.

Ida-Virumaa RL keskus Julgelt tulevikku 2017.jpg

„Julgelt tulevikku“ korraldamise traditsioon sai alguse 2015. aastal, kui toona vastavatud Jõhvi Gümnaasiumis korraldati karjääripäeva raames karjääriteemalisi töötubasid. Üritus kasvas aga jõudsasti ning järgmisel aastal toimus maakonna noortele mõeldud „Targalt tulevikku“ juba Tartu Ülikooli Narva ja Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžis. 

Tänavu on põhirõhk julgusel ja pealehakkamisel oma karjäärivõimalusi uurida, nende üle arutleda ja õigete valikute abil oma elu juhtida. Ida-Virumaa Rajaleidja keskuse juht Maire Merioja rõhutab, et lisaks koolist saadud teadmistele on oma tuleviku ja karjääri kujundamiseks vaja ammutada tarkust ka õppimist toetavate tegevustega – näiteks osaledes temaatilistel üritustel nagu  konverentsidel, seminaridel jne. „Kõik see annab noortele hea pagasi olla edukas tööturul,“ sõnab Merioja.

Ida-Virumaa Rajaleidja keskus kuulub SA Innove Rajaleidja võrgustikku, mis pakub tasuta karjääri- ja õppenõustamisteenuseid kuni 26aastastele noortele ning on partneriks lastevanematele ja haridustöötajatele.

Allikas: Ida-Virumaa Rajaleidja keskuse pressiteade. 

Samal teemal: