Ametikooli õpilane võistleb Belgias kokkade kümnevõistluses


Avaldaja:Madli Leikop13. November 2017

13. novembril algavad Belgias Oostendes tänavused Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni AEHT võistlused, kus Kuressaare Ametikooli õpilane võistleb esmakordselt kokkade kümnevõistluse võistlusalal.

„Võistlus koosneb erinevatest ülesannetest ja iga ülesande jaoks on eraldatud mõned minutid,“ rääkis võistlema asuv neljanda kursuse kokaõpilane Erika Eding. „Samas see ongi koht, kus oma kokaoskused ja võistlushing tõsiselt proovile panna. Sealjuures ei saa olla kindel vaid iseendale, sest väga suurt rolli hakkavad mängima meeskonnaliikmed. Olulised on meeskonnatöö, kiirus, täpsus ja oskused.“

Võistlusel osalevad õpilased loositakse rahvusvahelistesse kolmeliikmelistesse võistkondadesse.

„Erika puhul on plussiks see, et tal on lisaks erialastele oskustele ja eelnevale kokavõistluse kogemusele ka väga hea inglise keel,“ rääkis ametikooli turismiteenuste õppesuuna juhtõpetaja Ülle Tamsalu. „Edukalt esinemiseks on vaja olla enesekindel ja vahest ka end võistkonnas kehtestada.“

Kahetunnine võistlus on jagatud kümneks osaks, kus tuleb võistlusolukorras näidata erinevaid tehnilisi oskusi, nagu tükeldamist või kastme valmistamist. Võistluse lõpuks peab valmima neli portsjonit etteantud rooga.

Lisaks Erikale osaleb AEHT võistlustel kolmanda kursuse kokaõpilane Hälena Kikerist, kes võistleb tavapärasel kokavõistlusel, kus ametikooli õpilased on aastaid kaasa löönud.

„Kuna võistlus toimub Belgias, oleme harjutades suuremat tähelepanu pööranud mereandidele, kaladele ja kastmetele,“ rääkis Erika. 

Õpilasi käis juhendamas ka Belgiast pärit restorani Olde Hansa peakokk Emmanuel Wille. „See andis suurepärase võimaluse rohkem teada saada Belgia rahvusköögi eripärade kohta. Samuti seda, millele on sealsed kokakoolid erilist tähelepanu pööranud. Vaim on valmis seatud, anname endast maksimumi ja kindlasti saab väga huvitava kogemuse võrra jälle rikkamaks!“ märkis Erika.

AEHT iga-aastast suurüritust korraldatakse tänavu 30. korda. Võistlused lõppevad auhinnagalaga reedel, 17. novembril. 

Õpilasi saadavad juhtõpetaja Ülle Tamsalu, kokaõpetaja Halliki Väli ja AEHT juhatuse töös kaasa lööv direktor Neeme Rand.

Allikas: Kuressaare Ametikooli pressiteade. 

Samal teemal: