Oskuste aasta inspiratsiooniüritusel Narvas esineb noortele riigikogulane Martin Repinski


Avaldaja:Madli Leikop22. November 2017

Täna toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppehoones SA Innove korraldatud oskuste aasta inspiratsiooniüritus, mis toob kohale üle 150 õpilase Ida-Virumaa koolidest. Peaesineja on Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse vilistlane, riigikogu liige ja ettevõtja Martin Repinski.

Oskuste aasta inspiratsiooniüritusel tutvustatakse kutsehariduse võimalusi ning tähistatakse üle-euroopalist kutseoskuste nädalat, mis toimub 20.-24. novembrini.

Peaesineja on riigikogu liige ja ettevõtja Martin Repinski, kes on ka ise Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse vilistlane. Ta on õppinud keevitajaks ja lõpetanud lisaks põllumajanduse eriala Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis. Tänasel päeval peab ta Eesti suurimat kitsefarmi ning seisab riigikogus Ida-Virumaa noorte ja kohaliku põllumajanduse edendamise eest.

Lisaks Repinskile räägib kutsekoolis õppimisest Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse ettevõtluse eriala vilistlane Andrei Tšerenkov ning hotelli Inger arendusjuht Vladimir Izotov tutvustab noortele karjääri- ja arenguvõimalusi oma tegevussektoris. Päeva lõpetavad Rajaleidja spetsialistid, kes aitavad läbi mängu tutvustada noortele kutseharidust ja ameteid. 

SA Innove korraldatud oskuste aasta inspiratsiooniüritused on toimunud juba kaheksas maakonnas üle Eesti. Ettevõtmise eesmärk on tutvustada noortele kutsehariduse mitmetahulist maailma ja innustada neid kaaluma edasiõppimisvalikuna erialasid, mis annaks praktilised oskused.

2017. aasta on kuulutatud oskuste aastaks, et väärtustada kutseoskusi, meisterlikkust ja elukestvat õpet Eesti ühiskonnas. Oskuste aasta on ellu kutsunud Haridus- ja Teadusministeerium, elluviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond ja teema-aastat juhib Sihtasutus Innove.

Allikas: SA Innove pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: