Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss tunnustab silmapaistvaid teadustöid kõigis valdkondades


Avaldaja:Madli Leikop04. Detsember 2017

5. detsembril kell 13-17 autasustatakse Tartus, Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. Üle antakse riiklikud preemiad, Eesti Teaduste Akadeemia presidendi eripreemiad ning tänavu esmakordselt ka Sotsiaalministeeriumi eripreemiad.

„See, et erinevad asutused üliõpilaste tunnustamisel ühinevad, on väga teretulnud. Eesmärk on kõigil ju üks – väärtustada ja tunnustada üliõpilaste teadustööd. Juba käivad läbirääkimised koostöö laiendamiseks edaspidi ka teiste ministeeriumitega,“ sõnas Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna juhataja Terje Tuisk.

Üliõpilaste teadustööde konkursi eesmärk on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud noortele teadlastele. Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss toimub Eestis juba alates 1991. aastast. Viimase kümne aasta jooksul on konkursile esitatud üle 4900 teadustöö. Konkurss toimub koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Teaduste Akadeemia ja Sotsiaalministeeriumiga.

Konkursi preemiafond on tänavu 70 877,79  eurot. Riiklikud preemiad kolmel õppetasemel ja neljas teadusvaldkonnas annab üle haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak. Lisaks valdkondlikele preemiatele antakse välja kaks tasemete ja valdkondade-ülest peapreemiat. 

Eesti Teaduste Akadeemia eripreemiad „Lootustandvate sähvatuste eest“, „Elegantseima üliõpilastöö eest“  ja „Ebatraditsioonilise üliõpilastöö eest“ annab üle Eesti Teaduste Akadeemia president akadeemik Tarmo Soomere. 

Sotsiaalministeeriumi eripreemiad sotsiaalvaldkonnas ning tervise- ja töövaldkonnas annab üle sotsiaalministeeriumi nõunik Nele Gerberson.

Preemiate üleandmise eel tutvustavad silmapaistvamaid konkursitöid autorid ise. Tänavu esitati konkursile 521 tööd, enim töid esitati ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonnas.

Allikas: ETAGi pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: