Täna algab Tartus ärifestival sTARTUp Day


Avaldaja:Laura Vetik07. Detsember 2017

Täna, 7. detsembril algab Tartus Baltimaade suurim ärifestival sTARTUp Day 2017, mis toob kokku üle 2500 osaleja 27 riigist.

sTARTUp Day 2017 toimub teist aastat ning ka sel korral on pääsmed juba enne festivali algust läbi müüdud. Tänavune festival keskendub teemale “From Zero to Hero” ehk kuidas end nullist kangelaseks töötada. Avapäeval toimub hulgaliselt eelüritusi üle terve Tartu: koolitused ja seminarid tootmise, hariduse, biotehnoloogia, äri ja ekspordi teemadel. 

Reedel, 8. detsembril toimub teaduskeskuses AHHAA põhiosa festivali sündmustest. Päeva jooksul astub külastajate ette üle 100 inspireeriva rahvusvahelise esineja. Neljal laval toimub lisaks hulgaliselt seminare, koolitusi ja võistlusi, lisaks selgub Eesti parim algfaasi idufirma, kes teenib koos tiitliga ka kuni 200 000€ investeeringu.

Tartu linnapea Urmas Klaas tunneb heameelt, et teist korda toimuv sTARTUp Day on lühikese ajaga kujunenud oluliseks visiitkaardiks siinsele ettevõtluskeskkonnale. „Kõik arendusorganistasioonid töötavad Tartus aktiivselt selle nimel, et linna ettevõtluskeskkond oleks atraktiivne ja head ideed areneksid edukateks ärimudeliteks. Seda kinnitab kõnekalt kasvõi tänavuse Ajujahi TOP30 - parimate hulgas on koguni 13 Tartu ja Tartumaa ettevõtet," lisab Klaas.

“Suurüritus sTARTUp Day sai alguse ülikooli ideest koondada hulk väiksemaid üritusi ühte suurde rahvusvaheliselt nähtavasse üritusformaati ja see on selgelt õnnestunud,” ütleb ülikooli arendusprorektor Erik Puura. “Koostööst võidavad kõik osapooled, saame väärtuslikke rahvusvahelisi kogemusi ning tõuke nii alustavate ettevõtete arvu suurendamiseks kui kaasaaitamiseks arendusfaasis.”

Festivali korraldavad Tartu ülikool, Tartu linn ning kohalik start-up kogukond. sTARTUp Day 2017 kuldsponsor on Swedbank, hõbesponsorid Pipedrive ja Elisa ning pronkssponsor Contriber. sTARTUp Day partnerid on Startup Estonia, Tartu teaduspark, Tartu ärinõuandla, Tartu loomemajanduskeskus, Tartu biotehnoloogia park, Tartu ülikooli ideelabor, Ole Rohkem, sTARTUp HUB, SPARK HUB, Mooncascade ja Nevercode. Projekti toetab Euroopa regionaalarengu fond.

Allikas: Tartu Ülikool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet