Paides toimuv Arvamusfestival alustab kuuendat ideekorjet


Avaldaja:Madli Leikop10. Jaanuar 2018

Kategooriad:Kasulik teada

Täna algas kuuenda Arvamusfestivali ideekorje, kus kõik inimesed ja organisatsioonid saavad esitada ettepanekuid aruteludeks Arvamusfestivali programmi.

Arvamusfestival sünnib üle saja partneri koostöös, erinevate inimeste ja organisatsioonide esitatud mõtetest. Festival toimub tänavu  11.–12. augustil 2018 Paides. 

„Oleme avatud kõigile teemadele, mis on tähendusrikkad Eesti inimestele ja ühiskonnale. Inspiratsiooni võib otsida ka sellest, et tänavu tähistavad oma sajandat juubelit kõik Balti riigid või et vahetult peale Arvamusfestivali algab aktiivne Riigikogu valimiste kampaania,“ selgitas Arvamusfestivali 2018 juht Maiu Lauring. Tema sõnul on Arvamusfestival aastaid olnud edukas ühiskondlike murekohtade ülesleidmisel. „Nüüd on paras aeg tulla kokku selge sihiga luua või testida ka lahendusi,“ loodab Maiu Lauring kuuendalt Arvamusfestivalilt rohkem lahendusi loovaid arutelusid.

Rohkem infot leiab aadressil http://www.arvamusfestival.ee/ideekorje ja Eesti inimeste ja organisatsioonide ideid ootame 4. veebruarini. Lisaks eestikeelsetele aruteludele on väga oodatud ka vene-, inglise- ja mitmekeelsed mõttevahetused.

„Arvamusfestivali raames on viiel aastal toimunud üle 900 arutelu, andes sadadele inimestele ja organisatsioonidele võimaluse tõstatada ja uues valguses käsitleda Eesti elu edasiviivaid teemasid. Eesti Vabariigi sajandal juubeliaastal soovime ühiselt tähistada, et demokraatlikus riigis on meil selline võimalus olemas,” sõnas Lauring.

Kõik ideede esitajad peaks olema valmis pakutud arutelu ise korraldama ja tegema seejuures koostööd teiste ideede esitajatega. Arvamusfestivali korraldustiim juhendab ja nõustab ideede esitajaid nii arutelude sisu kui ka tehnilise ettevalmistuse vallas. Arvamusfestival töötab kõik pakutud teemad läbi ning võtab programmi pääsenud ideede esitajatega ühendust märtsi alguses. 

Allikas: Arvamusfestivali pressiteade. 

Samal teemal: