„Ajarännak 1918“: tuhanded koolilapsed aitavad taaselustada Eesti Vabariigi sünnihetke


Avaldaja:Madli Leikop02. Veebruar 2018

Järgmisel kolmapäeval, 7. veebruaril algusega kell 10 toimuvad Eesti Rahva Muuseumi ja Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi (EAÜS) eestvedamisel üle Eesti ajarännakud 1918. aasta 24. veebruarikuu päeva. Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud projektist võtab osa üle 6000 õpilase.

ERMi hariduskeskuse juhataja Kaari Siemeri sõnul on projekti ettevalmistused kestnud ligi kaks aastat. „Projektis osalevatele õpetajale läbi viidud koolituspäevade käigus õppisime lähemalt tundma 20. sajandi alguse eluolu, kombeid, rõivastust ja väärtusi. Paljudes paikades on põhjalikult uuritud ka kodukoha ajalugu, ärksaid ajaloolisi isikuid ning iseseisva riigi väljakuulutamise uudise jõudmist just sellesse Eestimaa nurka,“ lisas Siemer.

„Õpilastele annab ajarännaku kogemus võimaluse võtta roll ja seisukoht, tunnetada sajanditagust aega, ideede paljusust ning mõista, et iseseisvus ei ole iseenesestmõistetav, vaid midagi, mida tuleb hoida ja väärtustada,“ lisas EAÜSi juhatuse liige Pille Rohtla.

„Ajarännak 1918“ on osa rahvusvahelisest projektist „Heritage Bridge“, mille raames Soome, Eesti, Läti ja Leedu muuseumid ning koolid tähistavad ajarännakutega oma kodumaa 100. sünnipäeva. Kõige laiahaardelisem neist on Eesti ajarännak, kus osaleb kokku umbes 50 eesti kooli ning mitmed kohalikud muuseumid ja raamatukogud. 

ERMi ajarännak toimub Heimtali sõsarmuuseumis Viljandimaal, kus osalevad Tallinna Audentese Erakooli õpilased, projekti partnerid Lätist, Leedust ja Soomest ning rahvusvahelise ajarännaku organisatsiooni Bridging Ages president Annina Ylikoski. Märtsi keskel võetakse ajarännaku kogemus ERMis kokku ajalooõpetajate seminarina.

Lisainfo ning osalevate koolide ja asutuste nimekiri ERMi kodulehel: http://www.erm.ee/et/ajarannak-1918

Ajarännaku läbimäng õpetajatega Eesti Vabaõhumuuseumis_26.10.2017_Foto-EVM.jpg

Projekti „Heritage Bridge“ toetab programm NordPlus Horizontal.

Avafoto on erakogust, foto teksti seest on ERMist. 

Allikas: ERMi pressiteade.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet