Tartu Kunstimuuseum kuulutab välja koolinoorte kunstikonkursi "Kuidas portreteerida kodu?"


Avaldaja:Madli Leikop02. Veebruar 2018

Tartu Kunstimuuseumis avatud noorte kunstnike näituse „Metafoorid kodule“ raames kutsub muuseum kooliõpilasi osalema kunstikonkursil „Kuidas portreteerida kodu?“ ning oma mõtteid ja emotsioone sel teemal jäädvustama.

Sel korral on konkursile oodatud erinevad digitaalsed meediumid: foto, arvutigraafika, animatsioon või video. Töid hindab muuseumi töötajatest ja kunstnikest koosnev žürii, mida juhib Tartu linnakirjanik Mika Keränen. Iga vanusegrupi parimad tööd eksponeeritakse veebinäitusel.

 Alanud Eesti Vabariigi juubeliaastal mõtleb kindlasti nii mõnigi eestimaalane sagedamini kui tavaliselt sellele, milline on see Eestimaa, mida tema teab või tunneb. Kas Eesti on tema kodu? Milline see kodu tema jaoks on?

Kodu võib olla seotud kindla füüsilise ruumiga, olgu selleks siis tuba, korter või maja, milles elatakse. Koduselt ja mugavalt võib end tunda oma hoovis ja tuttaval tänaval, kodukülas ja -linnas, kodulähedastes parkides, seenemetsades, viljapõldudel, jõe kaldal ja mere ääres. See ruum võib olla palju suurem ja avaram, hõlmates üht riiki, geograafilist piirkonda või koguni tervet planeeti. Samas võib kodutunne olla seotud hoopis meid ümbritsevate oluliste esemetega, mida võib võõrasse ruumi liikudes endaga kaasa võtta ja luua sinna oma kodu. Kindlasti leidub neidki, kes leiavad, et kodu on seotud eelkõige inimestega, kes neile olulised. Kuna kodu tähendus on igaühe jaoks nii erinev, siis võib kodu mõista ka kui vaimset ruumi või emotsiooni.

Konkursil osalemise tingimused:
 1. Osaleda võivad kõik lapsed, vanusegrupid 7–10aastased, 11–15aastased, 16–18aastased.
 2. Tehnikad: foto, fotomanipulatsioon, arvutigraafika, animatsioon, digitaalne kollaaž või video pikkusega kuni       30 sekundit. 
 3. Tööd või neile viitavad lingid saata e-posti aadressile kunstikonkurss@gmail.com. Kirjale lisada kindlasti           töö pealkiri, lapse nimi, vanus, kool, juhendaja, kontaktandmed.
 4. Viimane postitamise kuupäev on 9. aprill 2018.
 5. Žürii koosneb muuseumi töötajatest ja kunstnikest. Auhinnatakse kõigi vanusegruppide parimaid. Võitjad         kuulutatakse välja muuseumi kodulehel ja Facebook’i lehel.
 6. Paremad tööd eksponeeritakse virtuaalsel näitusel alates 23.04.2018.

Allikas: Tartu Kunstimuuseumi pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: